Здавалось би, що нового можна запропонувати й використати для відтворення практичних навиків з військово-польової хірургії у студентів 5 курсу? Усе вивчено, обговорено, виготовлено, застосовано. Виявляється, можна.

Завдяки доступу до сучасних європейських і світових стандартів надання першої медичної допомоги потерпілим з травмами та пораненнями, новим технологіям виготовлення і застосування згаданих засобів, інноваційним підходам та ідеям до їх втілення й практичного втілення у викладання предмету воєнно-польової хірургії на кафедрі травматології і ортопедії реалізовано поставлену ціль. Під керівництвом професора, доктора медичних наук Вадима Сулими, та за сприяння адміністрації медичного університету кімнату навчально-практичного центру кафедри травматології і ортопедії на клініко-біологічній базі оснащено сучасними новими засобами транспортної іммобілізації (пневматичними, вакуумними, телескопічними шинами), засобами зупинки кровотечі та перев’язувальними пакуваннями для виконання перев’язок ран, тощо.

Методика практичного виконання навичок описана та ілюстрована за етапами виконання на сучасних стендах. Викладацьким колективом у складі доцентів Володимира Андрейчина, Тараса Ковалишина, Володимира Дубаса та асистентів Юрія Валовіни й Андрія Травінського, які приймали підсумковий модульний контроль з воєнно-польової хірургії у студентів 5 курсу, виконувалася оцінка виконання навиків студентами. Результат підтвердив сподівання викладачів: усі студенти як лікувального, так і іноземного факультетів повноцінно засвоїли теоретичний матеріал, залюбки і вміло справлялися в іммобілізації кінцівок і хребта, накладанні кровоспинного джгута і асептичної пов’язки.

Завдяки можливості практичного виконання навиків надання невідкладної допомоги при пораненнях і травмах спочатку на практичному занятті, а згодом і відтворенню їх на практичній частині підсумкового модульного контролю є змога реально оцінити якість знань кожного студента у відповідності до вимог вищої школи.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
18
20
22
23
25
26
28
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika