Днями на кафедрі травматології та ортопедії Івано-Франківського національного медичного університету відбувся відкритий майстер-клас для лікарів-інтернів та курсантів передатестаційного циклу за темою «Сучасні види сухожилкових швів». Його провів доцент кафедри, кандидат медичних наук Тарас Ковалишин.

На актуальності проблеми та необхідності володіння сучасною технологією відновлення цілісності сухожилків наголосив завідувач кафедри, професор Вадим Сулима. В теоретичній частині доцент обґрунтував діагностичні критерії рівнів пошкодження сухожилків згиначів та розгиначів пальців кисті, показання й протипоказання до виконання шва сухожилка, біомеханічні властивості шовного матеріалу, цільове призначення різних його видів та розмірів, часові аспекти виконання шва з метою ранньої реабілітації після втручання. Мультимедійна презентація доповіді супроводжувалася інтернет-демонстрацією відеоролика виконання шва Tsuge.

В практичній частині майстер-класу доповідач відтворив методику шва Tsuge на розроблених для педпроцесу силіконових муляжах сухожилків пальців кисті. Демонстрація методики з коментарем процесу виконання шва відбувалася в режимі прямої трансляції відео на екран мультимедійного проектора з камери над робочим місцем. На завершення усі слухачі власноруч на чотирьох робочих місця відпрацювали практичний навичок шва сухожилка за Tsuge.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
25
26
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika