Нещодавно в місті Хелм Люблінського повіту (Польща) відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Довготермінова опіка важкохворих». Участь в закордонному науковому форумі взяли викладач і студенти Івано-Франківського національного медичного університету.

До делегації ІФНМУ увійшли доцент кафедри мовознавства Марія Гуцол, студент п’ятого курсу Богдан Гуцол та студенти ІФНМУ з Польщі, другокурсники Радослав Пєтрашек і Даміан Борис.

На конференції виступали науковці з Любліна, Варшави Гданська, Познані тощо. Марія Гуцол у своїй доповіді зробила презентацію івано-франківського медичного вишу. Богдан Гуцол представив своє дослідження «Оцінка ефективності синтетичних фосфатбіндерів і кальцієвмісних фосфатбіндерів у пацієнтів, які проходять лікування методом гемодіалізу». Радослав Пєтрашек і Даміан Борис працювали своєрідними перекладачами і допомагали нашим доповідачам відповідати на запитання присутніх.

«Я працюю медсестрою в обласній клінічній лікарні, і мені проблема дослідження є близька і важлива, — говорить Богдан Гуцол. — Я бачу, що більшість ефективних препаратів, в яких є синтетичні фосфатбіндери для кращого засвоєння кальцію в крові, є дуже дорогими для наших хворих. Тому я намагався знайти альтернативу».

Студенти і викладач одержали сертифікати і дипломи різних ступенів. Крім виступів на конференції студенти та викладач ІФНМУ дали інтерв’ю місцевим засобам масової інформації, в якому поділилися своїми враженнями від конференції.

«Конференція була дуже цікавою і пізнавальною, — підсумовує Богдан Гуцол. — Ми змогли дізнатися, як працює система охорони здоров’я в Польщі, як там відбувається медична допомога і догляд за пацієнтами, та порівняти, як це відбувається в Україні».