У середу, 4 жовтня, в аудиторії № 16 доцент кафедри ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Оксана Дідушко провела відкриту лекцію на тему: «Захворювання щитоподібної залози. Дифузний токсичний зоб. Йододефіцитні захворювання. Тиреоїдити: етіологія, патогенез, клініка, діагностика, лікування. Тиреотоксичний криз, міксидематозна кома: невідкладна допомога» для студентів четвертого курсу медичного факультету, напряму підготовки «Медицина», третій потік.

На лекції були присутні член комісії моніторингу якості лекцій ІФНМУ професор Михайло Мізюк,завідувач кафедри ендокринології, професор Надія Скрипник, професор Володимир Боцюрко, доцент Ірина Костіцька та асистент Ірина Чернявська.

Лектор провела демонстрацію пацієнта з захворюванням щитоподібної залози, зробила клінічний розбір випадку, детально розглянула особливості клініки, причини та фактори ризику, існуючі класифікації. Значну увагу було приділено особливості діагностики та лікування патології щитоподібної залози, зокрема за допомогою такого сучасного методу, як тонкогольна пункційна аспіраційна біопсія. В презентації студенти могли ознайомитися з матеріалами наукових досліджень лектора і кафедри.

Доцент Оксана Дідушко наголосила на актуальності захворювань щитоподібної залози у сучасному світі та в різних регіонах України, відзначила значну роль вітчизняних вчених, зокрема професора А.А. Гарагаш’яна та академіка Г.О. Бабенка в подоланні проблеми йододефіцитних захворювань.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
25
26
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika