У вівторок, 10 жовтня, в залі засідань Вченої Ради Івано-Франківського національного медичного університету відбулися урочистості з нагоди початку VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Цей конкурс відбувається в Україні вже увосьме. У ньому беруть участь як студентська, так і учнівська молодь. Його мета — сприяти піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю та вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня — Тараса Григоровича Шевченка.

Студенти ІФНМУ декламували поезію Шевченка, співали пісні на слова великого Кобзаря. Прозвучав навіть «Заповіт» англійською мовою. Урочистості в медичному університеті відбулися синхронно з всеукраїнськими. Цього ж дня відбулося урочисте відкриття всеукраїнського конкурсу в Кропивницькому Кіровоградської області.

«Наші студенти вже традиційно беруть участь у цьому конкурсі, — розповідає завідувач кафедри мовознавства, професор Світлана Луцак. — І традиційно вони проходять до наступних етапів конкурсу, обласного та всеукраїнського. Конкурс досить різноманітний, є і творчі завдання, відбуваються вікторини на зразок «Брейн-рингу» про творчість Тараса Шевченка».

За роки проведення конкурсу студенти-медики не лише проходили у другий (обласний) і третій (всеукраїнський) етапи, але й здобували призові місця. Так, у 2012-2013 навчальному році студент стоматологічного факультету Дмитро Рудейчук посів третє місце в Україні, а студентки медичного факультету Ольга Левандівська та Любов Джочка займали друге місце в Україні у 2013-2014 і 2014-2015 навчальних роках відповідно.

«Такі конкурси дозволяють нашим студентам показати себе з нового боку, розкрити свої знання і таланти, а наші викладачі бачать студентів з цієї нової точки зору, — каже перший проректор ІФНМУ, професор Ганна Ерстенюк. — Дякую всім викладачам кафедри мовознавства, які працюють зі студентами, готують їх до конкурсу, це велика і важлива робота. Я переконана, що учасники цього конкурсу вже є переможцями, адже вони знають і бережуть українську мову й літературу, а також досліджують творчість нашого Кобзаря. Усі вони молодці!»

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
25
26
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika