У п’ятницю, 20 жовтня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась урочиста подія — у фізіологічному корпусі відкрили навчально-практичний центр «Фізіологія».

З цією приємною подією студентів вітали ректор університету, професор Микола Рожко, перший проректор, професор Ганна Ерстенюк, декан стоматологічного факультету, доцент Олександр Бугерчук, завідувач кафедри фізіології, професор Наталія Воронич-Семченко, завідувач кафедри патофізіології, професор Любомир Заяць, завідувач кафедри анатомії людини, професор Оксана Попадинець, завідувач кафедри медичної біології і медичної генетики, професор Лариса Ковальчук, викладачі університету.

Студенти ІФНМУ у навчально-практичному центрі «Фізіологія» можуть попрацювати з сучасними приладами, а саме кардіографом, оксигемометром, спірометром тощо, мають можливість реєструвати варіабельність серцевого ритму в людей і тварин. Усе це довершує нове ліцензоване програмне забезпечення. Розроблені та виготовлені також алгоритми виконання практичних навичок, які до того ж перекладені кількома мовами.

«Навчально-практичний центр для студентів — це своєрідний крок у клініку, і вони це відчувають і дуже хочуть тих клінічних елементів, — розповідає професор Наталія Воронич-Семченко. — Ми маємо перелік практичних навичок, який налічує близько 40 з нормальної фізіології та ще близько 40 з патологічної. Звісно, ми їх виконували і раніше, проте з новим сучасним обладнанням студенти отримають якісно нові знання. Цей центр є нашою гордістю. На його базі можна виконувати не лише студентські дослідження, але й кандидатські дисертації. Відповідні наукові роботи вже виконуються. Ми щиро дякуємо нашому керівництву за всебічну підтримку».

«Створення навчально-практичного центру — це позитивна річ, особливо на теоретичних кафедрах, — говорить професор Любомир Заяць. — Особливо добре, що в цьому НПЦ разом працюватимуть кафедри фізіології і патофізіології, тобто студенти засвоять показники норми і патології. Те, що студенти візьмуть для себе з навчання на теоретичних кафедрах, дозволить їм на голову вищими бути в клінічній діяльності».

«Навчально-практичні центри ми створюємо перш за все для наших студентів, — каже перший проректор Ганна Ерстенюк. — Щиро сподіваюся, що ті студенти, які пройдуть через усі наші навчально-практичні центри, не будуть мати жодних труднощів у майбутньому. Їхня практична діяльність — це найголовніше, заради чого ми працюємо».

«Наші студенти отримали ще одну чудову базу для навчання, — говорить ректор Микола Рожко. — Це чудово, що наші діти можуть освоїти найновіше, що нині є в медицині. Я дуже радий, що ми привели в порядок фізіологічний корпус. Дуже багато потрібно вкладати, щоб мати такі умови для навчання і роботи. І я дуже радий, що ми усі продовжуємо разом працювати і кожного дня спільними зусиллями покращувати наш університет».

Роботи з удосконалення навчальної бази університету продовжуються. Микола Рожко анонсував, що невдовзі приємні події відбудуться на кафедрі патоморфології та судової медицини і на кафедрі стоматології післядипломної освіти.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
25
26
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika