У п’ятницю, 20 жовтня, в Івано-Франківську відбулося святкування традиційного індійського свята Дівалі. Свято організували студенти-іноземці Івано-Франківського національного медичного університету.

Дійство відбувалося у приміщенні концертного холу «Платінум» та в актовому залі гуртожитку №2. Студенти з Індії запросили своїх колег-студентів з інших країн, а також викладачів університету, представників ректорату та деканату факультету підготовки іноземних громадян.

Цього вечора присутні побачили чимало яскравих виступів, які підготували самі студенти. На сцені звучала музика, пісні, відбувалися запальні танці. Студенти-іноземці навіть заспівали кілька українських пісень. Також на святі подавали традиційну індійську їжу.

«Дівалі — це наше національне свято, свято світла і радості, — говорить студент п’ятого курсу Джугінда Шін. — Немає значення, де ми перебуваємо у світі, коли ми за кордоном, ми все одно відзначаємо це свято. Щороку ми готуємо культурну програму для цього святкування та запрошуємо наших викладачів розділити це свято».

«Ми два тижні вирішували, як і де будемо святкувати і ще два тижні готували саме святкування, — розповідає студент шостого курсу Анураг Чакраборті. — Нам багато допомагали працівники нашого деканату, і ми дуже вдячні за це. Для мене це останній рік навчання в університеті, тому для мене було дуже важливо організувати це святкування, дуже важливо, щоб ми були разом, успішно навчалися. В єдності наша сила».

За словами проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки), доцента Сергія Кобця, це свято дозволяє студентам-іноземцям почуватися в Івано-Франківську комфортніше, тому університет всіляко підтримує такі заходи.

«Це святкування в нашому університеті відбувається вже традиційно, — розповідає Сергій Кобець. — Студенти з Індії завжди дружньо ставляться до студентів інших національностей, вони також запрошують їх відзначити це свято разом. Це святкування проводиться відповідно до традицій індійського народу, тому нам дуже приємно і цікаво бути присутніми на цьому святі. Ми хочемо, щоб це свято єднало нас з ними та, відповідно, дозволяло розширювати зв’язки університету з Індією».