19-20 жовтня на базі Житомирського інституту медсестринства відбулась VIII науково-практична конференція з міжнародною участю: «Вища освіта у медсестринстві: проблеми і перспективи». У конференції взяли участь викладачі Івано-Франківського національного медичного університету.

Фаховий захід, що проводиться в Житомирі щорічно з 2010 року, присвячено обговоренню актуальних питань розвитку медсестринської освіти в Україні, ролі та місцю медсестринства в практичній охороні здоров’я, визначенню новітніх векторів розвитку та шляхів впровадження інновацій в медсестринстві нашої держави. Загальна кількість учасників конференції склала 310 осіб, з-поміж яких були провідні науковці галузі, викладачі вищих медичних навчальних закладів, представники практичної охорони здоров’я та вісім учасників-доповідачів, які представляли країни Європейського Союзу.

Із доповідями на пленарному засіданні виступили завідувач сестринського відділення, викладач кафедри акушерства та гінекології ім. І.Д. Ланового Галина Гвоздецька та викладач кафедри внутрішньої медицини №2 та медсестринства Надія Барила.

У конференції також взяла участь директор Центрального методичного кабінету підготовки молодших спеціалістів Тетяна Чернишенко, яка у своїй доповіді ознайомила із основними пунктами сучасного закону «Про вищу освіту».

За результатами роботи науково-практичної конференції учасники визначили як позитивні зрушення, актуальні здобутки в розвитку медсестринської освіти на теренах України, так і проблемні питання, що потребують подальшого обговорення та розв’язання.