В Івано-Франківську представники громадських та профспілкових організацій, медичної спільноти області, органів місцевого самоврядування провели круглий стіл, на якому обговорили плюси та можливі наслідки медичної реформи в Україні.

На круглому столі «В реаліях медичної реформи» на порядок денний винесли низку запитань, які виникли у медичної спільноти області як реакція на початок медичної реформи. Зокрема, обговорювали процес перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ в комунальні некомерційні підприємства (статути, керівники комунальних закладів охорони здоров’я) та можливість участі (контролю) громадськості в цих процесах, а також формування наглядових рад при засновниках (власниках) закладів охорони здоров’я – комунальних некомерційних підприємствах – радах ОТГ, районних, обласних радах…

Питання участі представників інститутів громадянського суспільства в наглядових радах підняв у своїй доповіді доцент кафедри дитячої хірургії Івано-Франківського національного медичного університету, голова громадської ради при Івано-Франківській облдержадміністрації Михайло Глагович.

«Медичну реформу впровадили, рішення прийняли, проте людей ніхто не інформує, — зауважив Михайло Глагович. — Навіть якщо розібратися, то в Україні навіть немає достатньої кількості сімейних лікарів, які могли б обслуговувати сім’ї, а де їх взяти – не думають, такі речі не обговорюють».

На круглому столі обговорили також створення спостережних рад при новостворених закладах охорони здоров’я, старі проблеми нової екстреної медицини, особливості надання медичних послуг вторинного та третинного рівня, можливості соціального захисту медиків та можливості, які будуть у департаментів охорони здоров’я.

У підсумку учасники прийняли звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, органів місцевого самоврядування та виконавчої ради на місцях, представників інститутів громадянського суспільства, профспілкових організацій, медичної спільноти області та всіх небайдужих громадян з тематичними проханнями та запропонували розпочати діалог між владою та широкими верствами суспільства для проведення продуманої та професійної реформи медичної галузі.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma