У вівторок, 7 листопада, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась лекція керівника академії паліативної медицини при Йоганнес-Хоспісі в німецькому місті Мюнстер, доктора Андреаса Шталя. Тема: «Практика надання паліативної допомоги, європейські стандарти, та комплексні підходи».

За словами закордонного лектора, в Україні він вперше, а такі лекції проводить, адже паліативна допомога вкрай важлива для людей. «Паліативна допомога зараз на часі, тому що це допомога помираючій людині, — говорить Андреас Шталь. — Сьогодні я говорю зі студентами про освіту в паліативній допомозі, оскільки ті хто працює в цій сфері повинні мати хорошу кваліфікацію».

Професор закцентував свою увагу на важливості роботи ерготерапевта, який потрібен таким людям. «Паліативна допомога і реабілітація – пов’язані між собою поняття. Оскільки їхньою метою є покращення життя людини», — переконаний Андреас Шталь.

Лекцію слухали лікарі, викладачі, медсестри та студенти. Студентка новоствореної спеціальності «фізична терапія, ерготерапія» Романа Маковій, каже така лекція їй дуже потрібна. «Особисто для мене це дуже важливо, я стараюсь не пропускати такі заходи, бо це безцінний досвід», — говорить студентка.

В Україні спеціалістів-ерготерапевтів практично немає, тому, як розповідає перший проректор ІФНМУ, професор Ганна Ерстенюк, до викладання на новій спеціальності в університеті долучають іноземних фахівців.

«Ми розраховуємо на співпрацю, яка буде довготривалою, — каже Ганна Ерстенюк. — Скажу більше, перед лекцією ми зустрілися з професором, і він пообіцяв укласти договір між нашим вишем та їхньою клінікою. У їхньому місті є клініка фізичної терапії, а ми маємо студентів цієї спеціальності. Хочемо щоб це допомогло і студентам, але в першу чергу викладачам, адже ми хочемо мати викладачів з європейським досвідом. Це буде крок до того, щоб наш викладач зміг познайомитися з новітніми підходами та методиками. Сподіваємось, що ця співпраця буде багаторічною».

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
25
26
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika