У середу, 15 листопада, на кафедрі медицини катастроф і військової медицини Івано-Франківського національного медичного університету відбулось організаційне засідання гуртка «Екстремальна медицина», а також розпочалось формування студентських загонів надання невідкладної медичної допомоги.

Членами гуртка стали студенти від першого до шостого курсів університету, а також медичного коледжу. Найближчий рік у позакласний час вони опановуватимуть навики надання екстреної долікарської допомоги.

«У зв’язку з подіями, які нині відбуваються в державі, було вирішено на базі кафедри медицини катастроф і військової медицини започаткувати спеціальний гурток і створити загони надання невідкладної медичної допомоги, — говорить старший викладач кафедри Роберт Фабрика. — Плануємо зі студентів 1-3 курсів формувати загони швидкої домедичної допомоги, а зі студентів 4-6 курсів готувати рятувальний загін, який зможе надавати фельдшерську та першу лікарську допомогу на догоспітальному етапі. І саме студенти 4-6 курсів при потребі зможуть сформувати команду і представляти університет на змаганнях з екстреної медичної допомоги».

«Усі медичні працівники, не залежно від фаху, мають вміти надавати першу медичну допомогу при невідкладних станах, — каже завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини Валерій Левченко. — Суть і мета нашого гуртка — навчити студентів рятувати життя. З часом людина забуває ці навички, тому час від часу їх треба поновлювати. Саме для цього організовуються заняття і тренінги. Ми будемо проводити заняття у в коридорах університету, у дворі, влаштовуватимемо виїзди на природу, будемо займатися спільно з військовими, вивчати елементи тактичної медицини. Заняття гуртка розраховані на цілий навчальний рік, тож попереду в студентів чимало цікавого».