Днями в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулася друга лекція для студентів «Крок у науку» за ініціативи Студентського наукового товариства. В лекційній аудиторії №3 (фізіологічний корпус) зібралася студентська молодь, яка вже займається, або ж лише мріє про наукову діяльність.

На початку зустрічі усі переглянули відео про історію кафедри загальної хірургії, що ввійшло до «Альбому Слави 70». «У нас в гостях легенда нашого університету, видатний хірург, великий вчитель та справжній патріот України, доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри загальної хірургії Степан Миколайович Геник та його талановитий учень, гуртківець кафедри фізіології, член Ради СНТ у студентські роки, кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної хірургії Олег Ярославович Попадюк, — говорить науковий керівник СНТ, професор Наталія Воронич-Семченко. — Для мене ця зустріч по-особливому зворушлива, адже Степан Миколайович є і моїм вчителем. І я щиро вірю, що золота молодь, яка прийшла на зустріч сьогодні, буде такою ж талановитою, перейме глибоку любов до України та з честю продовжить славні традиції університету».

«Усі викладачі кафедр, які мають ступінь доктора наук, кандидата наук, усі завідуючі кафедр були членами студентських гуртків, тому що якраз тут формується напрям науки, любов до науки, сила волі та бажання, — говорить Степан Геник. — Щоб досягати чогось в науці, треба бажання, а також колосальна праця».

«Потрібно поставити собі мету і йти до неї, а також визначитись ким ви бажаєте бути: чи практичними лікарями, чи захистити докторську дисертацію, — звернувся до студентів Олег Попадюк. — Кожного дня ви маєте ставити собі певну планку і прагнути до неї. У вашому випадку студентська робота, студентська конференція — це досвід, який надалі допоможе вам у написанні магістерської, кандидатської і докторської наукових робіт».

Під час зустрічі, яка тривала майже три години, відбулася жвава дискусія. Студенти задавали багато запитань і отримали відверті та щирі відповіді. Кожен почув важливу інформацію для себе. Степан Геник розповів і про свої студентські роки, перші наукові здобутки, першу операцію, шлях від практичного лікаря до професора, завідувача кафедри. Життєвий досвід та наполегливість професора надихнула молодих науковців на подальші творчі звершення.

Студенти СНТ представили присутнім фільм про Степана Геника «Сільський лікар», який був знятий на кіностудії імені О.Довженка ще у 1966 році. Наталія Воронич-Семченко поділилась відео з домашнього архіву – виступ професора Степана Геника від професорсько-викладацького складу на вченій раді, присвяченій випуску студентів Івано-Франківського державного медичного інституту 1992 року.

Олег Попадюк розповів про свої перші кроки у науці, помилки та перемоги, згадав про стажування у клініці Шаріте (Німеччина) у студентські роки. Окремо розповів про експериментальне дослідження, етапи експерименту та використання результатів експериментального дослідження в клінічній практиці.

Актив Студентського наукового товариства подарував гостям диски з електронною версією «Альбому Слави 70», світлини з 86-ї науково-практичної конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю «Інновації в медицині» гуртківців кафедри хірургії трьох поколінь: професора Степана Геника, доцента Олега Попадюка та призерів конференції, членів СНТ Владислава Семченка, Віталія Воронича та Андрія Харченка. Степан Геник у свою чергу презентував на згадку свою книжку «Мистецтво жити», яка містить постулати на всі випадки життя.

Був пізній вечір, проте студенти усе не відпускали з трибуни Степана Геника, виникали нові запитання, а у відповідь були цікаві розповіді про миттєвості життя видатного вченого.

Члени СНТ висловлюють глибоку повагу та вдячність Степану Генику, Олегу Попадюку та усім, хто відвідав захід. Бажаємо не втрачати натхнення, досягати найсміливіших мрій та подальших наукових здобутків.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
21
22
23
25
26
28
29

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma