У середу, 15 листопада, в Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центрі відбулась безкоштовна діагностика жителів міста на предмет хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Акцію провели з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ХОЗЛ.

За словами обласного позаштатного спеціаліста з пульмонології Інни Кострицької, хронічне обструктивне захворюванням легень є масштабною проблемою, адже воно четверте за рівнем смертності в світі. «В Україні близько трьох мільйонів хворих цією недугою, на Прикарпатті — 8,5 тисяч хворих» — розповідає фахівець.

«Ця хвороба дуже підступна, і в половині випадків не діагностується, — наголошує Інна Кострицька. — Захворювання повільно прогресує, і приводить до значного порушення функцій дихання та якості життя. Спочатку з’являється кашель, потім задишка при фізичних навантаженнях, і люди на це не звертають уваги, тому, коли звертаються, то це вже стадія на якій вилікувати ХОЗЛ неможливо».

Безкоштовну діагностику жителям міста у Всесвітній день боротьби з хронічним обструктивним захворюванням легень проводять щорічно. Завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету, професор Микола Островський наголошує, що діагностика є дуже важливою, і те, що вона безкоштовна, заохочує людей.

«Наша мета в першу чергу – це діагностика, — говорить Микола Островський. — Будь-який пацієнт, якого ми знайдемо на ранній стадії, зможе отримати допомогу і вилікуватись, бо на пізніх етапах це неможливо».

Медики наголошують, що для профілактики та виявлення підступної хвороби потрібно робити рентгенологічні дослідження, спірографічне обстеження та флюорографію.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
25
26
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika