14 листопада міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день діабету. Протягом всього тижня в Івано-Франківську та області пройшла серія заходів, на яких лікарі діагностували на консультували пацієнтів, розповідали про ризики недуги та як уникнути ускладнень. Одну з таких зустрічей на тему «Зрозуміти діабет та взяти над ним контроль» організувала кафедра ендокринології Івано-Франківського національного медичного університету.

Відкрили конференцію ректор ІФНМУ Микола Рожко, проректор з лікувальної та науково-педагогічної роботи Володимир Федорченко, головний терапевт області Лариса Боришкевич. Також серед присутніх були головний обласний ендокринолог Оксана Марусин, завідувач ендокринологічним відділенням обласної клінічної лікарні Володимир Гаврилюк.

Кафедра ендокринології проводить такі заходи традиційно щороку. «Наша область відзначає цей день разом зі світом, адже проблема на часі. Кожна 11 людина земній кулі хворіє цукровим діабетом, а загалом на Прикарпатті це близько 46 тисяч людей, – розповідає завідувач кафедри ендокринології, професор Надія Скрипник. — Тому привертаємо увагу громадськості до цих проблеми, і розглядаємо діабет не як хворобу, а як спосіб життя. Ми хочемо навчити людей жити з цією недугою».

На лекційній частині науковці розповідали про здоровий спосіб життя, профілактику та проблеми харчування у людей з цукровим діабетом. Зокрема, професор кафедри ендокринології Володимир Боцюрко розповідав про альтернативну концепцію лікування цукрового діабету ІІ типу. «До цього робили великий акцент на глюкозу і те, що її рівень в крові треба знижувати, а зараз ми розглядаємо концепцію, де найголовніше – вага людини. Якщо ми поборемо надмірну вагу, то й діабет ІІ типу вдасться вилікувати», — переконує професор Боцюрко.

Для присутніх прозвучали наукові доповіді на теми новітніх технологій в компенсації цукрового діабету, про проблеми болю голови у хворих цією недугою, говорили про ускладнення та як їх не допустити.

Окрім лекційних занять з мешканцями міста розгорнули міні-лабораторію, де студенти під керівництвом старших колег визначали рівень глюкози крові, вимірювали артеріальний тиск, діагностували зір.

Ректор університету Микола Рожко акцентує увагу на тому, що проблема серйозна і до неї треба привертати увагу громадськості: «Ця хвороба – не вирок, і треба працювати. Сподіваюся, наші відвідувачі підуть від нас з новими знаннями щодо збереження свого здоров’я. Для цього ми й організовуємо такі заходи».

Насамкінець відбувся розіграш глюкометрів та засобів догляду за діабетичною стопою. Особливо цінними та цікавими для лікарів та їхніх молодших колег були розповіді самих пацієнтів про власний досвід долання недуги та позитивну взаємодію з лікарями на шляху до власного здоров’я.

Cтежте за наступними нашими публікаціями. Згодом розповімо більше про цукровий діабет та як вберегти себе та своїх рідних від цієї недуги.

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
13
14
15
20
21
22
25
26
28
29

ua

virtualnii pac

osvitnii hab

guide

karta

Biblo ban

arnika zyma