На кафедрі патоморфології та судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету відкрився новий унікальний навчально-практичний центр. Відтепер студенти університету вперше в Україні зможуть слідкувати за процесом розтину в прямому ефірі.

На відкриття центру завітали ректор університету, професор Микола Рожко, перший проректор, професор Ганна Ерстенюк, проректор з наукової роботи, професор Ігор Вакалюк, декан стоматологічного факультету, доцент Олександр Бугерчук, голова студентського наукового товариства, завідувач кафедри фізіології, професор Наталія Воронич-Семченко, викладачі університету.

Центр складається з трьох навчальних кімнат, кожна з яких має своє спрямування. Це кімнати мікроскопічної діагностики, макроскопічної діагностики та патології ротової порожнини. Завдяки великій колекції мікро- і макропрепаратів студенти можуть на власні очі побачити різні патології організму. Серед новітнього обладнання, яким поповнилась кафедра — HD-камера, яка встановлена в секційній залі, де відбуваються розтини. Таким чином ІФНМУ став першим в Україні медичним університетом, де студенти можуть слідкувати за процесом розтину в прямому ефірі.

«Відтепер ми маємо можливість показувати студентам аутопсії в прямому ефірі, одночасно ми записуємо ці відео, формуємо відеоархів, для того, щоб ці унікальні процедури можна було відтворювати іншим разом, — розповідає завідувач кафедри патоморфології та судової медицини, професор Іван Михайлюк. — Навчально-практичний центр обладнаний усім необхідним, що вимагає програма міністерства, і навіть більше. Всі матеріали доступні трьома мовами, тож наші іноземні студенти так само користуються цим унікальним центром».

«Часом під час розтину ми маємо справу з випадками СНІДу, туберкульозу, і для людей є доволі небезпечно знаходитися в тому приміщенні, — продовжує доцент кафедри патоморфології та судової медицини, експерт Міністерства охорони здоров’я України за напрямом «Патологічна анатомія» Микола Багрій. — Натомість відеотрансляція у високій роздільній здатності дозволяє продемонструвати студентам все до найменших деталей». За словами Миколи Багрія, сьогодні в Україні працює близько 900 лікарів-патологоанатомів, в Івано-Франківську — близько 30, і це разом з працівниками ІФНМУ. Тож ця медична спеціальність є доволі рідкісною. Тим важливішим є створення такого спеціалізованого навчально-практичного центру.

Кафедра патоморфології та судової медицини має багато унікальних розробкок. Серед них — єдиний в Україні «Атлас з патоморфології та гістології», над яким шість років працював великий авторський колектив, і який побачив світ у 2016 році. В підручнику зібрано понад 1300 унікальних оригінальних гістологічних і цитологічних препаратів.

«Для створення навчально-практичного центру була проведена велика робота, — розповідає ректор Микола Рожко. — Це закупівля нового обладнання, ремонт мікроскопів, нова камера, монітори. Ремонти в кімнатах і виготовлення нових меблів — робота працівників нашого адміністративно-господарського відділу. Ми маємо думати наперед, кожного дня вдосконалювати нашу базу і розбудовувати університет. Ми хочемо, щоб студенти навчалися в комфортних умовах і працювали з найсучаснішим обладнанням. Тільки там ми збережемо університет і готуватимемо хороших фахівців».

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
24
25
26
29
30

ua

virtualnii pac

educ

karta

Biblo ban

arnika