Щороку, 14 жовтня, ми святкуємо День захисника України – свято звитяги українського лицарства, а також день пам’яті та пошани всіх, хто впродовж століть боровся за державний суверенітет України.

Розцвiтай, Україно,
Ти квiтками калини.
I рости, Україно, синiв,
Щоб вони тебе милу
Захищати зумiли
Вiд усiх чужакiв-ворогiв

10 жовтня у читальному залі бібліотеки пройшла тепла зустріч студентів медичного коледжу із Миколою Кардащуком – непересічною особистістю, нашим франківчанином, чисельні відзнаки, нагороди якого свідчать про його багатогранну творчу діяльність та відданість справі утвердження незалежності держави.

Цікава розповідь про життєвий, науковий і творчий шлях зворушила присутніх. Символічним для  Миколи Кардащука є те, що зустріч зі студентами пройшла в бібліотеці ІФНМУ.  Ветеран ІФНМУ поділився зі студентами спогадами про своє студентське життя і підкреслив, що для них головним завданням є навчання та духовний розвиток, а безробіття, ворожа ідеологія, алкоголізм, наркоманія, проституція, СНІД нищать людську гідність і національну гордість нашої української молоді. Ще в студентські роки бібліотека і книга відігравали важливу роль у житті науковця.

Микола Кардащук – автор 32 наукових праць, 22 раціоналізаторських пропозицій, отримав 7 патентів України, винахідник високоефективних медичних препаратів «Дісанол-1» і «Дісанолова мазь» з анальгезуючими, протизапальними, антимікробними і стимулюючими регенеруючими властивостями.

Велика життєва дорога краєзнавця, педагога, письменника-драматурга, лікаря-стоматолога, кандидата медичних наук, вченого-винахідника, громадсько-політичного діяча, генерал-хорунжого Українського козацтва була встелена гострим камінням і колючим терням. Завдяки жертовній відданості українській національній ідеї, він довів і постійно доводить, які невідгадані сили духу має людина. Голова, піднята з гордістю, за своїх предків, вмите не раз сльозою і кров’ю серце закликає озброюватись духом спротиву проти руйнації національних цінностей. Закликає любити та поважати своє, рідне.  Це  давалось завжди небувало дорогою ціною.

Наукова і винахідницька діяльність Миколи Кардащука гармонійно доповнюється художнім словом, хистом драматурга. Він є автором книг  «Карпатська симфонія», «Хто ми, хто наші пращури?», «Від Скіфії до АТО», «Ми живі», «Цвіт папороті», «Зачарована сопілочка».

Зроблені дослідження М. Д. Кардащука, як і власна доля автора, як медика, щирого українця, офіцера, пережите й передумане ним особисто в різні часи гонінь і випробувань, відображено в його книгах. Трагічну долю українського народу, його героїчну боротьбу за волю і Велику Соборну Україну науковець показав у книжці «Хто ми? Хто наші пращури?», а також підкреслив, що молодь повинна знати своє коріння, історію України, бути її гідними дітьми та пишатись нею.

На основі аналізу історичних джерел у книзі «Від Скіфії до АТО» автор показав процеси становлення медицини і медичної науки на українській землі в різних історичних часах,  підкреслив, що Україна багата земля з героїчним українським народом та славною історією.

Сьогодні події на теренах східних областей України і в Криму показують повернення назад колеса історії. Знову завоювання України та знищення української нації. Автор наголосив, що український націоналізм – це захист Рідної Землі, Нації, Мови, Культури, збереження та розбудови Незалежної Соборної Української Держави.

Режисер-постановник  Наталія Козачок  з студентами нашого університету підготували приємну несподіванку  – уривок з вистави «Мати» Миколи Кардащука. Автор був приємно вражений і подякував студентам-акторам: Сергію Костелею, Владу Пішаку, Діані Скварок, Сергію Пишковичу, Юлії Тонюк.

Завідувач відділу обслуговування Світлана Ромашко підкреслила, що Микола Кардащук прожив цікаве і змістовне життя, йому є що розповісти і чим поділитись, а молоді є що послухати і навчитись. Від імені присутніх вона подякувала гостю і побажала міцного здоров’я та наснаги для здійснення всіх його задумів.