1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

25 лютого в центральному читальному залі бібліотеки вже традиційно пройшов захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови.

Змістовний і цікавий захід підготували працівники центрального читального залу у співпраці із заступником декана з виховної роботи факультету підготовки іноземних громадян Світланою Родчин, керівником народного естрадно-спортивного ансамблю «Арт», старшим викладачем кафедри фізичного виховання та здоров’я Олександрою Муліною, доцентом, викладачем кафедри мовознавства, головою МОВУТ «Просвіти» ІФНМУ Марією Гуцол і оператором звукозапису відділу освітньо-виховної роботи та організації Назаром Фігурою.

Святкове дійство відкрили працівники бібліотеки М. Луцук і Х. Гасюк. Вони розповіли присутнім про історію святкування Дня рідної мови.

Через мелодійну пісню, запальний танець, прекрасний вірш рідну, дорогу, неповторну Україну представили студенти медичного факультету й бібліотекарі. Студентка ІV курсу М. Блонна, під срібні звуки бандури, виконала проникливу пісню, студентка І курсу Д. Андрійців прочитала патріотичний вірш В. Симоненка «Задивлюся у твої зіниці», а український танець студентів С. Фамуляк, А. Палій, Т. Іванишин, К. Письменної, В. Безрукої, М. Лукашової, Д. Мельник (керівник О. Муліна) викликав щирі емоції глядачів.

Присутніх зацікавив і відеоролик «Іноземці про українську мову».

Сонячний, волелюбний, гордий Азербайджан представила клінічний ординатор кафедри дерматології, голос університету Айдан Мамедова. Вона всіх зворушила виконанням пісні на турецькій мові під звуки національного інструменту Раяна Хамадеха із Сирії. Вдалим доповненням до виступу стала презентація «Азербайджан – країна вогню і гранату», підготовлена працівниками бібліотеки.

Країну поетів і мислителів – Німеччину представили працівники бібліотеки, доповнивши свій виступ презентацією виставки-інсталяції «Голокост книжок», яка висвітлила події 1933 р. в Німеччині.

Студенти І курсу медичного факультету І. Гері, Ю. Попович, А. Шпікула декламували вірш німецькою мовою «Чи знаєш ти про країну і мову», Б. Стоцька, І. Стасюк – романтичну баладу Г. Гейне «Лорелай». Приємно, що «Заповіт» Т. Шевченка присутні почули польською, французькою, німецькою, українською мовами (Н. Рудацький,  С. Абрамчук, І. Бахматюк, О. Криса). Особливого настрою додало звучання пісень німецькою мовою «Хай завжди буде сонце» (А. Данилюк) і французькою «Любов і мова» (Д. Маскалюк).

Свято рідної мови пройшло на одному диханні. Присутні в залі підтримали думку ведучих про те, що мову потрібно вивчати, пропагувати, плекати та поширювати всіма способами. Адже мова - це душа народу. І недаремно вислів нашої величної поетеси Ліни Костенко став крилатим: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…». Отож,

«Плекай же мову, шануй її,

Бо лиш вона дарує крила.

Ти знай, що в чистоті її,