Комп’ютеризація відкрила  якісно нові можливості у сфері бібліотечної роботи, зокрема у комплектуванні фонду бібліотек.   Про особливості та здобутки у формуванні головного ресурсу книгозбірні в умовах сьогодення дистанційно обговорювалося 30 квітня на засіданні обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти в онлайн-режимі. Методичне об’єднання було проведено на базі наукової бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету. Темою  засідання було «Формування фонду бібліотеки ІФНМУ в умовах розвитку електронних інформаційних технологій». Крім того розглядалися питання: «Новий етап впровадження УДК у бібліотеці ІФНМУ: здобутки і проблеми сьогодення».

Завідувач сектору комплектування та наукової обробки літератури бібліотеки ІФНМУ Ольга Гаврих виступила з доповіддю про формування фонду бібліотеки  вузу. В своєму виступі зупинилася на основних джерелах комплектування фонду. Показником якості формування фонду є потреби користувачів, забезпечення навчально-виховного процесу та наукової діяльності університету. На прикладі бібліотеки нашого університету було розглянуто формування фонду в умовах розвитку електронних інформаційних технологій. Доповідач зазначила, що сучасний стан інформатизації вимагає від бібліотек абсолютно нових підходів як до формування фондів, так і надання інформації користувачеві.  В обговоренні взяли участь директор науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ Роман Пуйда, директор наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника Петро Гаврилишин, заступники директорів Любомир Костюк, Світлана Олейник та Роман Дзумедзей.

Крім того  відбулося засідання секції з питань формування та збереження фондів, в рамках якого був організований веб-семінар з питання впровадження УДК у бібліотеках закладів вищої освіти. Основний доповідач – завідувач відділу комплектування та наукової обробки літератури Наталія Василюк, яка виступила з питанням «Новий етап впровадження УДК у бібліотеці ІФНМУ: здобутки і проблеми сьогодення». Були відзначені основні  етапи розвитку УДК. Ознайомила з технологічним процесом впровадження УДК в бібліотеці національного медичного університету.
Враховуючи те, що на даний час триває активна робота по пересистематизації фонду з ББК на УДК всіх бібліотек обласного методичного об’єднання, своїм досвідом поділилися представники інших університетських книгозбірень. В обговоренні даного питання взяли участь: завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника Олена Головата, головний бібліотекар сектору комплектування та обробки літератури НТБ ІФНТУНГ Наталія Громадюк, завідувач сектору збереження фондів НТБ Тетяна Степашкіна. В обговоренні актуальних питань даного спрямування взяли участь також директори та заступники директорів бібліотек об’єднання, вчений секретар НТБ ІФНТУНГ Ярослава Пилип.

Підсумовуючи, директор НТБ Роман Пуйда зазначив, що така зустріч вперше відбулася в новому форматі – у віддаленому режимі. Вважає таку форму роботи ефективною, і надалі не виключає можливість проведення таких заходів дистанційно.