Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій рідній Україні. Любимо свою землю, свій рідний край, свої народні традиції, славну історію, мальовничу природу, багату мелодійну мову. Українська мова вважається однією з наймилозвучніших мов у світі.

   Щорічно, 9 листопада, у нашій країні відзначається День української писемності та мови. За православним календарем у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

   З нагоди свята працівники читального залу ІФНМУ підготували віртуальну виставку-огляд «Без мови рідної й народу нашого нема». На виставці представлені книжкові видання з фондів читального залу, які розкривають історію української мови, її місце серед інших слов’янських мов, роль і становлення в суспільстві.

   Шануймо, вивчаймо і любімо рідну мову!

IMG 20201109 111030 

IMG 20201109 110937