Напередодні Великодня в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась вже традиційна подія — спільний розпис писанок. Вже 12-й рік в читальному залі бібліотеки студенти і викладачі разом створювали сакральні символи.

Цю подію організовує університетський осередок «Просвіти» та його голова доцентка кафедри мовознавства Марія Гуцол. Вже традиційно майстер-клас проводить наукова співробітниця Музею мистецтв Прикарпаття Іванна Равлюк. Разом із українськими студентами у ньому беруть участь й іноземні, цього разу — з Індії. Як зазначає Марія Гуцол, кожен з них ретельно береже свою писанку, а потім везе цю часточку України, коли повертається на Батьківщину.

«Аби писати писанку, треба відкинути все погане і мати добрі помисли, добрий настрій, — наголошує Іванна Равлюк. — Тільки тоді писанка вдається так, як хочеться. Також варто усвідомлено обирати символи, які наносимо на яйце. Це можуть бути звичайні завиточки, символи добра, щастя, а можна намалювати дерево роду, або навіть символи, пов’язані з Ісусом Христом».

Студент другого курсу медичного факультету Іван Карпенко з Харкова писав писанки вперше в житті. «Це цікава творча робота, — каже студент. — Раніше я шив м’які іграшки в нашому місцевому будинку культури, тож творчість мені не чужа. На свою писанку я наніс символи життя і добробуту. Мені дуже сподобалось».

У події взяли участь і ректор ІФНМУ професор Микола Рожко, декан медичного факультету Роман Яцишин. Ректор відзначив, що розпис писанки може бути близьким зубним технікам. «Наші зубні техніки також мають справу з дуже тонкою роботою, працюють зі спеціальним японським воском, — розповідає Микола Рожко. — Я впевнений, що обдаровані зубні техніки можуть таке вималювати на писанках, що цим замилувалися б і народні майстри. Щиро тішуся, що ми змогли зібратися у цей передвеликодній час і разом творити писанки».

Вперше писанки писала і викладачка кафедри мовознавства Мар'яна Іванюк. «На мою думку, такий ознайомлюючо-освітній захід є надзвичайно важливим для студентської молоді, адже не тільки демонструє не так давно відроджену традицію нашого народу, але і допомагає зрозуміти сакральне значення символів на писанках, — каже викладачка. — Оскільки у нашому університеті навчається багато іноземних студентів, то саме майстер-клас є нагодою для міжкультурного спілкування, обміну традиціями та звичаями, а з тим і поширення знань про Україну в міжнародній спільноті».

Майстер-клас очікувано пройшов вдало і дуже цікаво. Усі учасники крім своїх писанок навіть отримали пам’ятні сертифікати. Сподіваємося, ці сакральні витвори стануть справжніми оберегами для своїх власників та їхніх родин.