19 травня 2021 року на базі бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету  відбулося засідання обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти Івано-Франківської області. Така зустріч вже не вперше відбулася в новому форматі – у віддаленому режимі. Цього разу темою методоб’єднання стала «Робота бібліотеки ІФНМУ в умовах карантину».

Життя всього світу в 2020 році змінив коронавірус COVID-19. Обмежувальні заходи були введені в різних країнах, в різних галузях господарювання. Першими в групу ризику потрапили установи, робота яких пов'язана з їх масовим відвідуванням  громадянами. Не стали винятком і бібліотеки. Завідувачка відділу обслуговування Світлана Ромашко розповіла про роботу відділу обслуговування бібліотеки ІФНМУ під час карантинних обмежень. Особлива увага була приділена обслуговуванню користувачів та культурно-просвітницькій роботі, яка під час обмежувальних заходів проходила, в основному, у віртуальному просторі. Зокрема, проводилися дні кафедр, віртуальні книжкові виставки різної спрямованості: медичної, правової, науково-популярної, соціально-пізнавальної. Працівники сектору культурно-просвітницької роботи та центрального читального залу робили і продовжують робити цікаві тематичні виставки-інсталяції. Присутнім було показано віртуальну презентацію про соціокультурну діяльність бібліотеки ІФНМУ в умовах карантину.

1    2
3    4

З метою підвищення професійної кваліфікації бібліотечних працівників обласного методичного об’єднання було проведено  засідання секції з питань формування та збереження фондів. Цього разу це був практикум «Методика списання фондів, пошкоджених внаслідок аварій чи стихійного лиха».

Завідувачка відділу зберігання фондів Лідія Кобельська, яка виступила на засіданні секції, у своєму виступі наголосила, що бібліотечні фонди належать до нео­боротних активів бюджетних установ і мають певні особливості щодо обліку, списання та проведення інвентари­зації. Однією з причин списання бібліотечних фондів є пошкодження внаслідок аварії чи стихійного лиха. Також доповідачка продемонструвала присутнім відеопрезентацію та розповіла про оформлення документації та увесь обсяг робіт щодо ліквідації наслідків аварії, яка сталась в бібліотеці ІФНМУ 26 жовтня 2020 року.

5  6

В обговоренні розглянутих питань взяли участь директор науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ Роман Пуйда, директорка наукової бібліотеки ІФНМУ Мирослава Татарин, директор наукової бібліотеки ПНУ ім. В. Стефаника Петро Гаврилишин.

Всі ми чекаємо якнайшвидшого завершення пандемії і повернення до звичного способу життя. Одне з основних наших  завдань – виконувати показники роботи, не допустити значного відтоку відвідувачів, частіше заявляти про себе і свої можливості, намагатися в наявних умовах праці  робити все можливе, щоб до нас завжди йшли користувачі різних категорій, і щоб їм у нас було цікаво і комфортно.