Мова – душа кожної національності, її святиня, її найцінніший скарб

Вже традиційно, з ініціативи працівників бібліотеки ІФНМУ у центральному читальному залі бібліотеки пройшов вечір, присвячений Міжнародному дню мови. Цього разу у літературно-мовний круїз вирушили студенти з України і студенти – іноземці з Індії, Африки…

Мовний круїз підготували: викладачка кафедри мовознавства Ольга Баб'як і доцентки  кафедри Лілія Сілевич, Галина Юрчак,  Марія Гуцол, голова МОВУТ «Просвіта» та працівники бібліотеки: Тетяна Слічна, Ірина Деркач і Роман Вовк.

Круїз почався з Гімну українській мові. Подорож була насичена і цікава: поезії В.Симоненка, П.Тичини, Л.Костенко…, пісні під гітару, інсценівки звучали на українській, англійській та індійських мовах (хінді, малаялам, ассаміс). Цікаві національні костюми, яскраве оформлення залу сприяли святковому настрою.

Студенти Фукан Джінту з Індії і Франкі Дзянтов з Африки виконали пісню «Серце сповнене любов’ю» на ассамській мові та  пісню «10,000 Hours» англійською.

Фукан Джінту, який знає 7 мов на мові хінді виконав пісню «Я люблю тебе» – про романтичну історію  кохання.

Любителі поезії декламували українські твори: Тсанге Жанту Франкі прочитав поезію В. Симоненка «Ти знаєш, що ти – людина»,  Андрій Дубей О. Забужка «Рідна мова», а Руслана Маротчак «Якщо ти нарікаєш на життя» Р. Дудича.

Дует «Намистинки» - студентки з Індії виконали пісню  мовою малаялам, а тріо «Пацьорки» виконали українську пісню «Ой у лузі калина (Комарики-дзюбрики)».

Пісню В. Івасюка «Червона рута» виконали студенти –іноземці, ввесь зал підспівував їм.

Мовно-літературний круїз закінчився  легендою «Мова».

(Дійові особи: «Мова» - викладач Ольга Баб’як та студенти Божена Козінчук, Марія Данилюк, Уляна Павлучинська, Руслана Маротчак, Андрій Дубей).

Ольга Баб’як – «Мова» підкреслила, що всі повинні пам’ятати і не забувати свою рідну мову, співати пісні, вивчати поезію.

Щирі оплески, піднесений настрій панували в залі впродовж всього дійства.

Марія Гуцол наголосила, що мова — це душа народу і без мови немає нації. І куди б не завела доля, завжди варто пам’ятати свою рідну мову. Це свято об’єднує всіх в одну дружну сім’ю, разом ми єдині, незважаючи на всі негаразди, що відбуваються зараз, бо всі ми прагнемо одного – миру.

Директорка бібліотеки ІФНМУ Мирослава Татарин подякувала за співпрацю і побажала всім любові і мирного неба, звернула увагу на те, що сьогоднішнє свято показало всім, що рідна мова – гордість кожного народу, і сьогодні ми вклоняємось нашим студентам, які люблять рідну землю і рідну мову, зберігають і шанують її.

Запрошуємо на мовно-літературний круїз наступного року. «Пізнавай свою країну, пишайся своєю мовою».