1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.20 (10 Голосів)

Днями, 14 травня, у навчально-практичному центрі кафедри травматології та ортопедії Івано-Франківського національного медичного університету відбувся запланований відкритий майстер-клас, який провела асистент кафедри Уляна Кузь для студентів п’ятого курсу факультету підготовки іноземних громадян за темою «Transport immobilization according modern principles of emergency care» (Проведення транспортної іммобілізації згідно сучасних принципів надання невідкладної допомоги).

У присутності завідувача кафедри травматології ортопедії професора Вадима Сулими, асистентів кафедри Віталія Гуцуляка, Андрія Травінського та завідувача кафедри мовознавства професора Світлани Луцак асистент кафедри продемонструвала знання професійної англійської мови. Уляна Кузь висвітлила актуальність проблеми та необхідності оволодіння сучасними методами транспортної іммобілізації впродовж вивчення предметів «Травматологія і ортопедія» та «Актуальні питання військово-польової хірургії» за сучасними принципами Advanced Trauma Life Support (Покращена система підтримки життя травмованих) та Early Trauma Management (Рання допомога при травмі), які вважаються «золотим стандартом» надання допомоги постраждалим з політравмою у 78 країнах світу.

Теоретична частина заняття була вдало поєднана викладачем з практичною демонстрацією засобів для іммобілізації, наявними в навчально-практичному центрі. Студенти під керівництвом викладача відпрацювали на манекені методики застосування транспортних середників у відповідності до наведеного клінічного випадку.

На завершення майстер-класу присутні детально обговорили можливі помилки та ускладнення при проведенні транспортної іммобілізації.