У четвер, 7 березня, в Івано-Франківському національному медичному університеті завершилась наймасштабніша спортивна подія року. Відбувся фінал традиційного студентського Кубка з міні-футболу. Переможцем стала команда студентів-стоматологів.

Футбольний турнір почався ще 20 лютого і тривав понад два тижні. Участь взяла 31 команда. Це менше, ніж минулого року, бо частина команд, за які грали студенти одного курсу, об’єдналися, аби стати сильнішими.

«Цього року ми мали кілька команд-сенсацій, які «вибили» зі змагань фаворитів, — розповідає співорганізатор змагань, член Студентського парламенту ІФНМУ Станіслав Марусин. — Так, наприклад маємо команду «Сосиски», які несподівано перемогли дуже сильних «Левів» 4:3, і сьогодні грали за третє місце. Так само сенсацією став нинішній фіналіст «Dentist United» — команда студентів третього курсу стоматологічного, яка вперше взяла участь в наших змаганнях. Хочу також відзначити, що протягом усього турніру в нас не було ніяких конфліктів на майданчику, панувала добра спортивна атмосфера, і ми дякуємо усім цьогорічним учасникам».

У матчі за третє місце зустрічалися вже згадані «Сосиски» та «Dream Team». Це відповідно п’ятий і шостий курс медичного факультету. З рахунком 5:0 перемогу святкували останні.

У фіналі новачки змагань «Dentist United» зустрічався зі студентами четвертого курсу факультету підготовки іноземних громадян. Команда «Король Абдулла II» є фіналістом 2017 року та посіла четверте місце минулого року, тож була явним фаворитом матчу. Проте третьокурсники стоматологічного факультету нав’язали суперникам рівну боротьбу, і основний час матчу завершився 0:0. У серії пенальті фортуна посміхнулась новачкам — 4:3.

Кращим воротарем змагань визнали гравця команди-переможця Олега Твердохліба. Він пропустив найменше голів, а на останніх хвилинах фіналу відбив пенальті від кращого бомбардира змагань, і так зберіг шанси своєї команди на перемогу. «Займався футболом ще зі школи, і зараз в університеті продовжую грати разом із однокурсниками, — розповідає голкіпер. — На воротах стою ще з дитинства. У цій справі головне не боятися суперників, їхніх ударів по воротах, сміливо йти на м’яч, і тоді все вийде. Усім, хто ще вагається, рекомендую займатися спортом, це корисно і правильно».

Гравець команди «Король Абдулла II» четвертокурсник факультету підготовки іноземних громадян Діамант Ранті з Нігерії протягом турніру забив 17 голів, встановив рекорд результативності цих змагань і отримав відзнаку кращого бомбардира. Нині він не лише студент ІФНМУ, а й професійний футболіст — грає в чемпіонаті Івано-Франківської області у складі «Бескиду» з Надвірної. «Забити так багато голів вдалося завдяки чудовій грі та підтримці моїх колег по команді, — говорить нападник. — Звісно, це також результат тренувань, на яких я працюю над ударами по воротах. Звісно, непросто поєднувати заняття спортом з навчанням, але ти ніколи не знаєш, звідки прийдуть нові можливості. Це може бути навчання, а може бути і футбол. Спорт допомагає стати більш дисциплінованим та організованим, вчить виділяти час на речі, які тобі подобаються. Це дуже корисно».

«Це був справді захоплюючий фінал, справжнє свято для усіх шанувальників футболу, — ділиться враженнями ректор ІФНМУ професор Микола Рожко. — Спорт є абсолютний і має одного переможця, але насправді всі учасники наших змагань вже є переможцями, адже вони обрали активний і здоровий спосіб життя. Ми дякуємо їм усім! Вони показують приклад, що можна бути і студентами-медиками, і прекрасними футболістами. Це просто чудово!»

Результати фінальних матчів 7 березня

Матч за третє місце

Сосиски — Dream Team 0:5

Фінал

Dentist United — Король Абдулла II 0:0 (4:3)