Минулого тижня в Івано-Франківському національному медичному університеті за ініціативи студентів стартував альтернативний освітній проект КОДОН. Нові методи навчання дозволять ефективніше застосовувати медичні знання на практиці, а відтак у майбутньому краще діагностувати захворювання.

Про КОДОН в ефірі ТРК «UA:Карпати» розповіли асистент кафедри біологічної та медичної хімії імені академіка Г.О. Бабенка Галина Токарик та організаторка проекту, студентка, учасниця організації UМSА Юлія Філяк.

КОДОН (Клуб обговорення діагностики окремих нозологій) — це національний проект, який започаткувала Українська медична студентська асоціація UMSA. Нещодавно UMSA почала роботу і в ІФНМУ, і ось тепер в університеті почався новий освітній проект. За словами організаторів, проект покликаний розвинути в студентів навички аналітичного мислення, уміння застосовувати знання на конкретних клінічних прикладах. Це допоможе майбутнім медикам у професійній діяльності.

«Мета проекту — розвиток клінічного мислення, — говорить Юлія Філяк. — Найперше ми розбираємо клінічні випадки, щоб студент-медик знав, як читати аналізи і вести пацієнта, це дуже важливо».

«Студенту-медику бракує здатності аналізувати, — говорить Галина Токарик. — Читаючи будь-який тест, завдання, а в майбутньому спілкуючись із пацієнтами, дуже важливо зрозуміти, в чому проблема цього пацієнта. Тобто найважливіше — поставити правильний діагноз».

Більше про КОДОН — у відеозаписі ефіру «UA:Карпати».