У суботу, 16 березня, на базі Івано-Франківського національного медичного університету відбувся регіональний науково-практичний семінар «Безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра» за темою «Проблемні питання діагностики, лікування та профілактики поширених інфекційних та неінфекційних хвороб дитячого віку».

У події, яка відбулася під егідою Міністерства охорони здоров’я України взяли участь лікарі-педіатри з усього Прикарпаття. З доповідями виступали провідні медики і науковці держави, а саме професори Олександр Волосовець, Сергій Кривопустов, Сергій Крамарьов тощо.

«Ми дуже раді, що можемо проводити такі семінари, і дякуємо нашим поважним гостям, які приїхали до нас прочитати лекції, — звернувся з вітальним словом ректор ІФНМУ професор Микола Рожко. — Ми в університеті дуже переживаємо і дбаємо за наших педіатрів. Ми маємо чотири кафедри педіатрії, а з 1 вересня їх буде п’ять. За минулий рік ми зробили реконструкції на двох педіатричних кафедрах. Одна з них в’їхала в абсолютно нове приміщення на базі міської дитячої клінічної лікарні. Діти — це найдорожче, що ми маємо, і розвиток цього напрямку є нашим пріоритетом».

«Не кожен університет зробив такий ривок в педіатрії, як це сталося за останні три роки в Івано-Франківську, — говорить професор Олександр Волосовець. — Далеко не кожна область має такі хороші показники з надання медичної допомоги населенню і динаміку зниження дитячої смертності, як Івано-Франківська. Я впевнений, що в цьому є велика частка наукової школи Івано-Франківського національного медичного університету».

Доповіді, виголошені на семінарі, були присвячені, зокрема, стану здоров’я дитячого населення, діагностиці, лікуванню та профілактиці інфекцій дихальних шляхів у дітей, пацієнт-орієнтованому підходу з урахуванням міжнародних протоколів в роботі з маленькими хворими, сучасні можливості діагностики, лікування та профілактики інфекційних захворювань дітей, практичні питання застосування міжнародних рекомендацій в дитячій гастроентерології тощо.