Нещодавно студенти Івано-Франківського національного медуніверситету провели чергову акцію просто неба. В обмін на цигарки вони пропонували містянам цукерки, а також розповідали чому варто позбутися шкідливої звички.

Цифри вражають. Щороку 100 тисяч українців помирають від проблем, спричинених курінням, а це більше ніж від СНІДу, ДТП і нещасних випадків разом узятих. На сьогодні в Україні 9 млн. курців і ми займаємо друге місце у Європі за смертністю від «цигарки».

Учасники студентського профкому вже не вперше проводять акції, щоби попередити тютюнопаління, і, як зазначає шестикурсниця Діана Мартинюк, щоразу є чимало зацікавлених. Спілкування з перехожими завжди непередбачуване, а реакції – різні, кажуть студенти. Дехто розлучається з цигаркою легко, іншим це дається доволі складно. Також студенти роздавали людям інформаійні листівки, в яких йшлося про різні шкідливі насліди куріння.

«Наприклад, вчені стверджують, що курець в середньому втрачає 14 років свого життя», - розповідає студент п’ятого курсу медичного факультету Володимир Кузь. Також хлопець пригадує, як під час вивчення судинної хірургії їх вчили, що одна сигарета звужує судини до 12 годин. І що при хворобах серцево-судинної системи це може бути дуже критично. Також цигарки мають негативний вплив на розвиток як проблем із серцем, так і з травною системою. «Більше 80% людей, які страждають хронічним захворюванням шлунку і дванадцятипалої кишки є курцями», - стверджує майбутній медик. Володимир рекомендує всім молодим колегам позбутися цієї звички і не шкодити власному здороов’я та здоров’ю свого оточення.

Учасники акції запевняють: якщо їхня ініціатива змусила хоча б одну людину відмовитись від куріння, або принаймні задуматись над цим, то це вже є позитивним результатом.

Підтримує студентів у цих справах завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології, професор Микола Островський.

«Деякі вчені говорять, що абстинентний синдром при нікотиновій залежності є важчий, ніж при залежності від марихуани», - говорить Микола Островський. – І всі наші пацієнти не тільки готові припинити курити, коли мають клінічні прояви, але й готові вести розмови з молодими людьми, щоби попередити їх про ті страшні наслідки, з якими їм довелося зіткнутися».

Професор Островський має особливо невтішну інформацію для дівчат та жінок, які полюбляють цигарки. «Вартує замислитися над ймовірними наслідками куріння, - каже професор. – На кожну з яйцеклітин, які можуть бути запліднені, - впливають шкідливі речовини. Всі вони отримують дозу нікотину... Не хотілось би лякати, проте хочеться сказати дівчатам, що вони - наша надія».

Більше про цьогорічну акцію можна дізнатися з телеефіру UA «Карпати» за участю представників студентського профкому. А ще зауважимо, що користувачі мережі Фейсбук рекомендували студентам запропонувати перехожим не цукерки, а яблука чи мандаринки, оскільки такий обмін точно міг би бути ще «здоровіший». Що ж, cлушна порада.

Для глибшого ознайомлення з темою пропонуємо послухати радіоефір ТРК «Вежа». Про те, якої шкоди завдає людському організму тютюн, нікотин, та як кинути курити, - розповідає асистентка кафедри фтизіатрії та пульмонології ІФНМУ, пульмонолог обласного фтизіопульмонологічного Центру, експерта обласного Департаменту охорони здоров’я з пульмонології Світлана Філіпова.