У вівторок, 16 квітня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась зустріч зі студентами письменника, сотника куреня УНСО Валерія Бобровича.

Валерій Бобрович, «Устим» — український військовий діяч, керівник Головного штабу УНСО, заступник Голови партії УНА-УНСО, член Проводу партії. У 1992 році брав участь у Придністровському конфлікті, у 1992—1993 роках — у бойових діях на Кавказі як командир окремого батальйону УНСО «Арго». Почесний громадянин Грузії.

Валерій Бобрович є автором книги «Щоденник сотника Устима». Це спогади бойового офіцера про сучасну війну. Сьогодні є актуальними тактичні локальні війни, які виникають в територіях, де спровоковано конфлікти. Про таку війну на грузинській території в Абхазії і розповідає Валерій Бобрович. Книжка є актуальною як на сьогоднішні події в Україні, де на східних територіях діють терористи та іноземні легіони без пізнавальних знаків.

«Наші студенти мають унікальну можливість поспілкуватися зі справжніми героями, — говорить доцент кафедри українознавства і філософії Микола Сулятицький. — Це можливість дізнатися про війну, яка майже не висвітлювалась у засобах масової інформації».

«Ми вирішили поділитися своїм досвідом та своїм баченням сьогоднішньої ситуації в державі, — говорить учасник військових конфліктів на Кавказі, ветеран АТО, офіцер Збройних сил України, заступник головного командира УНА-УНСО Ігор Мазур. — Хочемо, щоб молоді люди розуміли, що таке війна, не боялися цього і, головне, любили Україну, адже в нас іншої Батьківщини не буде».