У п’ятницю, 17 березня, члени студентського наукового гуртка кафедри медичної інформатики, медичної та біологічної фізики ІФНМУ під керівництвом доцентки Наталії Остапович відвідали «Лабораторію нанотехнологій для матеріалознавства, енергетики та медицини» на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Так, спільно з доцентками кафедри медичної інформатики, медичної та біологічної фізики Наталією Остапович, Лілією Туровською, Юлією Мазуренко, а також з доценткою кафедри біологічної та медичної хімії імені академіка О. Бабенка Іриною Сиротинською студенти відвідали майстер-клас на тему «Х-променеві методи дослідження в медицині», який провів завідувач кафедри матеріалознавства і новітніх технологій ПНУ, професор, доктор фізико-математичних наук Володимир Коцюбинський.

«Майстер-клас відбувся в рамках співпраці між Прикарпатським національним університетом та Івано-Франківським національним медичним університетом. Студенти ознайомилися з основними принципами роботи наявних у Центрі приладів», – зазначає Володимир Коцюбинський.

Студенти спробували на приладах встановити елементний склад матеріалів методом рентгенівського флуоресцентного аналізу; концентрації сполук у розчинах; отримали інформацію про кристалічну структуру, фазовий склад та мікроструктурні характеристики твердих тіл.

Як зазначає ініціаторка заходу Юлія Мазуренко, результати наукової співпраці опублікують у матеріалах міжнародних науково-практичних конференцій.