У четвер, 20 липня, італійські делегати, які цими днями перебувають на Прикарпатті, спільно із священнослужителями Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ провели робочу зустріч у стінах Івано-Франківського національного медичного університету. Під час зустрічі обговорили можливості та шляхи подальшої співпраці.

У приміщенні університету гостей зустрічали проректор з лікувальної роботи Тарас Кобрин, проректор з міжнародних звʼязків Марія Грищук, декан медичного факультету Роман Яцишин, директор медичного коледжу Олександр Бульбук, заступник декана медичного факультету зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Роман Мерена. Щоб обговорити актуальні питання та проблеми й налагодити співпрацю, до навчального закладу завітали Cristina Castelli, професорка католицького університету Sacro Cuore міста Мілан, та представник конфедерації благодійних організацій  “FOCSIV” Marco Iazzolino, президент міжнародної благодійної організації Missione Calcutta. Супроводжували гостей отець Віталій Максимів, віцееконом Івано-Франківської Архієпархії, та отець Іван Стефурак, керівник Департаменту інформації Архієпархії.

Під час зустрічі гостям було представлено інформацію про університет і майбутніх фахівців у галузі охорони здоров’я, які готуються стати, зокрема, лікарями, стоматологами, ерготерапевтами, педіатрами та фармацевтами.

Своєю чергою італійські делегати зазначили, що вони зацікавлені у подальшій співпраці й мають на меті допомагати розвиватися медицині в Україні. Окрім того, присутні обговорили можливість стажування й навчання медичних працівників за кордоном. Вони також роздумували про наступні проєкти, які реалізовуватимуться у співпраці з Івано-Франківською Архієпархією УГКЦ, італійськими благодійними організаціями, університетами та медустановами.

Відтак отець Віталій розповів, що нещодавно при Івано-Франківській Архієпархії завершився проєкт «Разом з Україною», який протягом пів року надавав благодійну допомогу близько 15 000 потребуючим особам, а також при клініці Святого Луки надавалися безкоштовні кваліфіковані медичні послуги для близько 600 осіб. Ця ініціатива фінансувалася італійською урядовою організацією AICS, за підтримки FOCSIV, Missione Calcutta та інших благодійних організацій.

Отець Іван Стефурак зі свого боку від імені присутніх та ряду інших італійських партнерів, які цього разу не змогли прибути, розповів, що майже всі партнери, з якими співпрацює Івано-Франківська Архієпархія в рамках проєкту «Разом з Україною» мають дотик до сфери охорони здоровʼя. Серед них Католицький орден Святого Камілло, який опікується 114 лікарнями по усьому світу, орден Святого Джованні Калабрія з десятками лікарень по всьому світу та однією з провідних лікарень Європи в Неграрі, неподалік Верони, яка є також і навчальним медичним закладом та інвестиційно-дослідницьким центром. Також Католицький університет Святого Серця (Università Cattolica del Sacro Cuore, UCSC), який є найбільшим приватним університетом в Європі (46 000 студентів), який серед різних напрямків має медичний факультет та університетську лікарню Агостіно Джемеллі, яка є найбільшою широкопрофільною лікарнею Риму.

На завершення священнослужителі розповіли, що Архієпархія за підтримки благодійників найближчим часом планує відкрити два реабілітаційні центри європейського стандарту як для підтримки й відновлення поранених українських захисників, так і для решти населення і для цього зацікавлена в тісній співпраці з місцевим медуніверситетом.

«Дякуємо за те, що навчаєте справжніх фахівців у галузі охорони здоров’я, адже Україна найближчим часом потребуватиме ерготерапевтів та фахівців із відновлювальної медицини. Ми запевняємо, що робитимемо все, аби підтримати ваші добрі ініціативи та починання», — звернувся Marco Iazzolino до представників медичного університету.