1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.33 (403 Голосів)

Виконувач обов'язків ректора Івано-Франківського національного медичного університету професор Микола Островський у середу, 9 серпня, відвідав кафедру фізичного виховання, спортивної медицини та ерготерапії.

У супроводі завідувача кафедри доцента Володимира Левка, проректора з науково-педагогічної та лікувальної роботи доцента Тараса Кобрина та доцентки кафедри фізичної терапії та ерготерапії Наталії Голод очільник університету оглянув матеріально-технічну базу кафедри. Зокрема, це були басейн, зали для настільного і великого тенісу, гирьового спорту, міні-футболу, волейболу і баскетболу, тренажерний зал, відкритий майданчик зі штучним покриттям для міні-футболу, тенісний корт з ґрунтовим покриттям, а також укриття у головному корпусі кафедри.

"Мета нашого візиту — це спроба реалізації ідеї, запропонованої Міністром охорони здоров'я України Віктором Ляшком, стосовно системної допомоги ЗСУ із залученням можливостей наявних в університеті ресурсів на базі спортивного комплексу для надання реабілітаційних послуг, а зокрема споруди басейну, в першу чергу пораненим військовослужбовцям Збройних сил України, мова йде про комплексну реабілітацію, — зазначив Микола Островський. — Приступили до формування медико-технологічного завдання. Отримаємо від фахівців з фізичної терапії, ерготерапії та з проєктування і будівництва рекомендації щодо інклюзивного доступу до об'єктів нашого спорткомплексу".

Як підкреслює Микола Островський, Івано-Франківський національний медичний університет може стати першим закладом у системі вищої медичної освіти України, який залучить басейн для надання реабілітаційних послуг пораненим українським військовим, а також їхньої соціальної інтеграції та фізкультурно-спортивної рекреації. "Станом на зараз ми бачимо, що споруда басейну не є аварійною, її не треба "лікувати", але потрібно докласти певні зусилля для того, щоб забезпечити її доступність для людей з обмеженими фізичними можливостями, — говорить Микола Островський. — Також є питання стосовно енергоносія для не епізодичного, а круглорічного функціонування басейну".

За словами в.о. ректора, ці заходи дадуть можливість звернутися за отриманням технічно-економічного обґрунтуванням цього проєкту. "Першочергове наше завдання як тилової області — це максимальна реабілітація наших військових, які потрапили до нас на лікування", — підкреслив Микола Островський. Університет планує в подальшому укласти угоди з лікувально-профілактичними закладами, які лікують поранених, для того, щоб покращити якість життя людей, які отримали спеціалізовану амбулаторну і стаціонарну медичну допомогу і далі переходять до етапу реабілітації.

Такий проєкт також дасть змогу підвищити рівень підготовки фахівців з фізичної терапії, ерготерапії в плані педагогічного процесу, адже саме вони в своїй подальшій професійній діяльності і будуть проводити реабілітацію пацієнтів. Із таким досвідом випускники ІФНМУ спеціальності "Фізична терапія, ерготерапія" стануть більш конкурентними на ринку праці.

Зазначимо, що серед медичних вишів України крім ІФНМУ лише Дніпропетровський державний медичний університет має свій басейн, але, на скільки нам відомо, він є відкритим. Натомість критий басейн ІФНМУ має очевидну перевагу його цілорічного використання.