Старша викладачка кафедри мовознавства Тетяна Лашків отримала стипендію Уряду Франції й у серпні пройшла тритижневе міжнародне стажування в Центрі Прикладної Лінгвістики в Університеті Франш-Конте в м. Безансоні (Франція) (CLA/ Centre de linguistique appliquée à l’Université de Franche-Compté à Besançon (France)) .

Навчальна програма була спрямована на поглиблення і вдосконалення знання французької мови; знайомство з новими дидактичними підходами в організації заняття з іноземної мови, зокрема, в ефективному навчанні всіх чотирьох видів мовленнєвої діяльності відповідно до «Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти»; використання культурологічного аспекту як рушійного фактору успішної іншомовної комунікації.

«Основною формою навчання були практичні заняття в групі з колегами з Туреччини, Хорватії, Німеччини, Бразилії, Пуерто-Ріко, Алжиру, Японії, Португалії, що спряло обміну і збагаченню професійного досвіду, – зазначає Тетяна Лашків. – Я  взяла участь у роботі воркшопу «Практика усного мовлення» з тематикою стосовно сучасних шляхів утворення неологізмів, використання регістрів у комунікації, мови підлітків тощо».

Навчальні екскурсії вдало доповнили освітній процес: цікава краєзнавча інформація опрацьовувалася в процесі виконання різноманітних дидактичних завдань. У вихідні дні стажери мали можливість відвідати міста Діжон, Ліон, Страсбург, Лозанну (Швейцарія) і в такий спосіб зануритися в автентичне франкомовне  середовище.

Нові професійні знання, отримані під час стажування, дозволять якісно на сучасному рівні здійснювати навчання наших студентів французької мови.

Викладачка висловлює вдячність Посольству Франції в Україні, Французькому Інституту в Україні, Campus France за організацію  стажування, Сергію Єрьоміну, директору Асоціації французької мови та культури «Парі-ІФ», за надання інформації для участі в конкурсі.