14 липня 2023 року Україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» оголосив, що шукає заклади вищої освіти для тривалої співпраці — пілотні заклади. 16 медичних університетів та інститутів зголосилися спільно реалізовувати заходи, які допоможуть якісно впровадити зміни в освіті, переосмислити підходи до роботи зі студентами, комплексно покращувати компетенції майбутніх медичних працівників й не тільки.

«Заклади вищої медичної освіти здобули автономію. Проте перехід від тривалої традиції роботи в стилі «згори вказують на проблеми та спускають рішення і плани» до того, що заклад сам визначає свої цілі, знаходить способи їх реалізації та викристалізовує точки диференціації, відбувається досить повільно і складно. Тож розвиток потенціалу закладів і їхньої автономії були рамкою, в якій працював наш проєкт в першій фазі.

Ми побачили, що університети, академії також через посилені горизонтальні зв'язки між собою (в тому числі на майданчиках, які створює проєкт) здобуває стимули й інструменти для свого розвитку. Тож в другій фазі ми прагнемо залучити до проєктного майданчика ті заклади, які з одного боку мають вже свої унікальні досягнення, але також і відкриті до змін і співпраці», — зазначає Тетяна Черниш, керівниця офісу впровадження Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».

Спершу виші заповнювали аплікаційну форму, далі вибіркова комісія проєкту вивчала та оцінювала їхні заявки. Потім відбулися зустрічі з відібраними в першому раунді закладами, а також обговорення бачення участі у проєкті з адміністрацією закладів освіти.

«Відбір закладів-партнерів для ІІ фази проєкту був великим викликом. Відчутно, що кожен з аплікантів старався не справити враження на комісію, але, добре проаналізувавши свій заклад, відверто говорив про виклики та бачення їхнього подолання.

Ми в команді цінуємо прозорість і щирість та вважаємо, що спільні цінності допомагають ефективно працювати й покращуватися — і саме таким заявками надали перевагу», — підсумовує Олена Ігнащук, координаторка з медичної освіти Україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».

Після всіх етапів відбору Івано-Франківський національний університет увійшов до 11 обраних на конкурсній основі пілотних закладів ІІ фази проєкту.

Попереду чотири роки насиченої співпраці та спільні амбітні плани, що своєю чергою передбачає багато роботи та відповідальності, однак це буде й цікаво.