Сьогодні, напередодні Дня фармацевтичного працівника, в Івано-Франківському національному медичному університеті на фармацевтичному факультеті відбувся благодійний ярмарок, приурочений цьому професійному святові. Окремо колектив факультету привітали представники адміністрації університету та почесні гості.

Благодійний ярмарок студенти-фармацевти організовують вже не перший рік. У воєнний час він спрямований на підтримку Сил безпеки і оборони України. Усі виручені кошти спрямують на інгредієнти для виготовлення ліків для наших військових.

Як розповіла деканеса фармацевтичного факультету Ірина Федяк, ініціатива «Ліки для військових, виготовлені руками викладачів, студентів, інтернів Івано-Франківського національного медичного університету» діє з весни 2022 року. З того часу на факультеті виготовили майже 42 тисячі упаковок лікарських засобів. Інгредієнти на ліки надходять від постачальників за сертифікатами якості. Власне інгредієнтів було закуплено на суму понад 480 тисяч гривень. Це кошти, зібрані самими студентами і працівниками університету, виручка від благодійних акцій, перекази благодійників з-за кордону, пожертви релігійних громад тощо. Запити від військових продовжують надходити, і волонтерська робота на фармфакультеті триває.

Почесними гостями факультету цього дня були начальниця Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області Надія Шпур, завідувачка ТОВ «Центорія» Ярослава Самборська. Привітати колег-фармацевтів прийшли й в.о. першого проректора Андрій Грицик, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Тарас Кобрин, заступник ректора з виховної роботи Ігор Ванджура, декани медичного і стоматологічного факультетів Роман Яцишин, Олександр Бугерчук, директор фахового медичного коледжу Олександр Бульбук, голова профкому студентів Юрій Солоджук, викладачі університетських кафедр.

У лекційній аудиторії відбулася й перша персональна виставка вишитих ікон, картин, українських вишиванок і рушників, які авторства двох працівниць навчально-практичного центру «Фармація» Марії Кловак і Людмили Стецько.

За невтомну і добросовісну працю та участь у волонтерських ініціативах виконувач обов’язків ректора ІФНМУ Микола Островський вручив студентам, викладачам та працівникам факультету пам’ятні грамоти. Він зазначив, що студенти-фармацевти є гордістю університету, адже аптеки незмінно залишаються серед тих закладів, які продовжують свою роботу попри пандемії та воєнну загрозу.

На благодійному ярмарку студенти фармфакультету і медичного коледжу продавали солодощі, цікаві смаколики, які самі ж приготували, а також виготовлені власноруч сувеніри, прикраси і навіть торби шопери. Була тут і розкладка з виробами і солодощами, які надіслали волонтери з прифронтового Харкова.

Вітаємо фармацевтичну спільноту ІФНМУ та всієї України!

Для продовження роботи фармацевтичного волонтерського проєкту дуже потрібні подальші надходження коштів для закупівлі інгредієнтів і посуду.

Кошти можна перерахувати на благодійний рахунок ІФНМУ:

Громадська організація «Фонд розвитку Івано-Франківського національного медичного університету»

Код ЄДРПОУ 37582486

р/р UA 073365030000026003300979749 філія Івано-Франківського обласного управління АТ «Ощадбанк»

Призначення платежу: на інгредієнти на ліки для ЗСУ