В Івано-Франківську відбулась обласна тематична науково-практична конференція «Непереможні, бо винахідливі», на якій традиційно відзначили винахідників і раціоналізаторів іменними преміями. Участь взяли й представники Івано-Франківського національного медичного університету.

Подія була приурочена до 65-річчя заснування обласної організації Товариства винахідників та раціоналізаторів України та професійного свята — Дня раціоналізатора та винахідника.

ІФНМУ на події представляли в.о. проректорки з наукової роботи, професора Оксана Макарчук, відповідальний за патентно-ліцензійну діяльність в університеті, професор Ігор Чурпій, член-кореспондент НАМН України, професор Микола Рожко, професор Іван Палійчук, професор Андрій Пантус, доктор філософії Богдан Пелехан.

Богдан Пелехан став лауреатом обласної премії імені Герасима Терсенова. Високу відзнаку він отримав за розробку «Обгрунтування вибору ортопедичної конструкції з опорою на імпланти у хворих з повною відсутністю зубів». Також його нагородили грамотою голови ОДА за вагомий внесок у розвиток винахідництва в Івано-Франківської області.

Відзнаку «Кращий винахідник-волонтер» отримав доцент ІФНМУ Василь Штурмак. Він розробив мобільний стоматологічний кабінет. Два перші зразки такого кабінету вже виготовлені і передані підрозділам Збройних сил України. Професор Микола Рожко отримав подяку за розвиток науки та винахідництва в ІФНМУ.

Професор Андрій Пантус виступив із доповіддю на тему «Біоінженерний підхід у сучасній реконструктивній щелепно-лицевій хірургії».

Винахідників та раціоналізаторів Прикарпаття віддавна називають галицькими кмітливцями. І як зазначив голова ради обласної організації Товариства винахідників та раціоналізаторів України Богдан Середюк, «Доробок галицьких кмітливців світ навіть обнадіяти зумів!»

Вітаємо наших колег з високими нагородами!