8 лютого завершилася Атестація випускників – студентів заочної форми навчання ОПП «Фармація, промислова фармація». Упродовж шостого-восьмого лютого 66 вітчизняних студентів та одна студентка факультету підготовки іноземних громадян складали Об’єктивний структурований практичний іспит (ОСПІ).

Іспит включав питання із п’яти атестаційних дисциплін, а саме: «Технологія ліків», «Управління та економіка у фармації», «Фармацевтична хімія», «Клінічна фармація та фармацевтична опіка» та «Фармакогнозія».

Презентація випускниками програмних результатів навчання відбувалась на 15 станціях (по 3 станції на дисципліну), які забезпечували три випускові кафедри: фармацевтичного управління, технології ліків та фармакогнозії (завідувач – професор Андрій Грицик); хімії, фармацевтичного аналізу та післядипломної освіти (завідувач – професор Андрій Стецьків); клінічної фармакології та клінічної фармації (завідувачка – професорка, Заслужена лікарка України Ірина Купновицька).

До складу екзаменаційної комісії, окрім професорів та доцентів університету, традиційно увійшли представники стейкхолдерів області (Ярослава Самборська, Василь Межиброцький, Іван Венгринюк, Володимир Іванців). Очолила комісію начальниця Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області Надія Шпур. Присутнім на іспитах також був виконувач обов’язків першого проректора ІФНМУ професор Микола Мойсеєнко, який, свого часу, 13 років очолював фармацевтичний деканат.

Голова екзаменаційної комісії відзначила, що випускники 2024 року, які навчалися на заочній формі навчання, продемонстрували достатній рівень практичної підготовки із середнім балом за ОСПІ 3,91 (проти 3,87 2023 року випуску) та якісною успішністю 76,52% (проти 77,44% у 2023 році).

Деканеса фармацевтичного факультету Ірина Федяк подякувала членам ЕК за співпрацю, професіоналізм та любов до професії, а студентам, найперше, за вибір Івано-Франківського національного медичного університету для здобуття освіти, за виявлені добрі знання та практичні уміння. Студенти, у свою чергу, висловили вдячність усій екзаменаційній комісії за проведену атестацію, розуміння, толерантність та бал «на користь студента».

Особливо зворушливі слова прозвучали від п’ятьох студенток із Чернігівської області, поновлених на навчання в останньому семестрі: вони були в окупації в перший місяць повномасштабної війни. Студентки дуже високо оцінили умови навчання, дозвілля і побуту в ІФНМУ. Це ще раз на особистісному рівні доводить, що Україна – єдина, неподільна, дорога для всіх українців країна.

До слова, Вчена рада із випуску студентів-заочників відбудеться 14 лютого 2024 року об 11 годині у приміщенні фармацевтичного корпусу.