24 лютого в Києві відбувся XV Чемпіонат України серед студентів ЗВО з гирьового спорту за правилами Федерації гирьового спорту України. Студентська збірна команда університету та фахового медичного коледжу здобула на змаганнях цілу низку нагород:  одну золоту, одразу три срібних й одну бронзову медаль.

Знову повторила свій успіх і тепер уже вдруге стала чемпіонкою України лідерка команди ІФНМУ студентка 6 курсу 2 групи кандидатка в майстри спорту Софія Обаль. Легко та із значним відривом від суперниць вона підняла в ривку гирю 16 кг 103 підйоми.

«Гирьовим спортом я займаюся з 2019 року, відколи другокурсницею спробувала свої сили в змаганнях серед студентів ІФНМУ. Тоді я виборола перше місце серед дівчат і розпочала підготовку до чемпіонату України, на якому зайняла друге місце. Після регулярних тренувань мені вдалося вибороти переможне перше місце й цьогоріч я знову стала чемпіонкою. Оскільки на старших курсах навчання відбувається циклами, поєднувати тренування й навчання стало легше», – розповідає лідерка команди Софія Обаль.

П’ятикурсник 2 групи Святослав Плитус, який нещодавно переміг на чемпіонаті Заходу та виконав класифікацію майстра спорту з пауерліфтингу (станова тяга штанги 210 кг), також ще не повністю відновившись від перемоги на чемпіонаті області з результатом 35 підйомів у ривку гирі за 1 хв, зміг на даних змаганнях підняти дві гирі по 24 кг по довгому циклу 27 підйомів, зайнявши 2 місце у ваговій категорії до 90 кг.

Студентка 2 курсу 10б групи Ольга Приходько показала свій найкращий результат – 52 підйоми – та зайняла 2 місце.

Дмитро Мельник, студент 3 курсу 5 групи, після переможних успіхів на чемпіонаті області в запеклій конкуренції з сильними суперниками зайняв 2 місце у ваговій категорії до 80 кг з результатом 19 підйомів.

Студент медичного коледжу 3 курсу 21а групи Віктор Кремінський з особистим рекордом 11 підйомів навіть після «згонки ваги» до 65 кг зайняв 3 місце.

«Студенти дуже відповідально й старанно  готувалися до чемпіонату; вони змогли мобілізуватись у такий непростий час і проявити максимум фізичних якостей та вольових зусиль», – розповідає тренер нашої команди, заслужений майстер спорту України, старший викладач кафедри фізичного виховання, спортивної медицини та ерготерапії Роман Михальчук.

Крім того, допомогли отримати переможний результат команді ІФНМУ – друге командне місце – результати виступу й інших наших студентів:

Максим Струтинський (3 курс 21а група – 4 місце, вагова категорія до 75 кг);

Юрій-Максим Студент (3 курс 7 група – 4 місце, вагова категорія +90 кг);

Роман Процик (1 курс 8 група – 4 місце, вагова категорія до 70 кг).

Підтримати команду й передати "чемпіонську естафету" прийшов і випускник ІФНМУ, який зараз навчається в Українській військово-медичній академії, багаторазовий чемпіон та призер світу, Європи та України, рекордсмен України, майстер спорту міжнародного класу, старший лейтенант Олександр Шваб.

Збірна команда й тренер дякують адміністрації університету та завідувачу кафедри фізичного виховання, спортивної медицини та ерготерапії за всебічну підтримку та фінансову допомогу.