Сьогодні, 18 березня, в ІФНМУ встановили дентальні імплантати захиснику України. На кафедрі стоматології післядипломної освіти слухачі, які цього місяця завершують своє шестимісячне навчання за спеціальністю «Хірургічна стоматологія», та лікарі-інтерни взяли участь у реабілітації військовослужбовця.

Як зазначив завідувач кафедри стоматології ПО професор Іван Палійчук, раніше університет придбав певну кількість дентальних імплантатів для лікування військовослужбовців. Водночас таким чином демонструють найновіші методи лікування для учасників навчального процесу.

Так, сьогоднішнім пацієнтом став 28-річний Назар, який звернувся за стоматологічною допомогою та мав показання до встановлення двох імплантатів.

Практичне заняття під керівництвом доктора філософії Богдана Пелехана та асистента Василя Грекуляка відвідали група слухачів та лікарів-інтернів.

До слова, під час операції були присутні також новообраний ректор ІФНМУ – професор Роман Яцишин та колишній очільник вишу – професор Микола Рожко.

«В умовах повномасштабної війни медичний університет не може залишатися осторонь людей, які нас захищають на фронті. Авжеж, ми вітаємо ініціативу кафедри стоматології післядипломної освіти щодо імплантації зубів військовослужбовцям. Це добра справа, а отже медичний університет й надалі продовжуватиме її.  Ми завдячуємо нашим захисникам, що маємо можливість виховувати та навчати майбутніх медиків у вільній Україні», – каже Роман Яцишин.

Новообраний ректор вишу також оцінив матеріально-технічну базу кафедри стоматології ПО та взяв до уваги потреби для забезпечення освітнього процесу слухачів та лікарів-інтернів.

«В рамках цього проєкту наші лікарі-інтерни мають чудову можливість бачити найновіші технології ортопедичного лікування. Крім того, це добрий приклад, адже, надаючи таку допомогу, ми показуємо, як треба піклуватися про людей, які захищають нашу свободу. Безумовно, ми вдячні їм за можливість працювати у вільній країні. Я також радий, що на нашій кафедрі є молоді спеціалісти, які з радістю готові фахово допомагати учасникам ЗСУ. Тому цей проєкт продовжуватимемо й надалі», - підкреслив Микола Рожко.

Враженнями поділилася й лікарка-інтерн, яка була на практичному занятті.

«Для нас такі заняття дуже важливі, адже мануальні навички – основа для лікарів-інтернів. Ми багато часу вчилися на дистанційному, тому перебувати фізично на таких операціях, бачити пацієнта наживо і брати безпосередню участь – найважливіше для нашого майбутнього досвіду», – каже Тетяна Недоляк.