19 березня 2024 року в рамках 35 наукової сесії Наукового товариства імені Шевченка в місті Івано-Франківську в стінах Івано-Франківського національного медичного університету відбулося засідання Медико-біологічної комісії осередку НТШ в ІФНМУ під головуванням доцента кафедри загальної та судинної хірургії Антона Симчича.

Зі вступним словом виступила виконувачка обов’язків проректорки з наукової роботи, докторка медичних наук, професорка Тетяна Дмитришин. Вона наголосила на гострій актуальності Шевченкого слова в такий важкий для України час, на необхідності продовжувати розвивати вітчизняну освіту й науку у світлі Шевченкового вчення та для ефективного зростання як кожної людини зокрема, так і нашої держави в цілому.

З першою доповіддю на тему: «Екологія совісті і сумління Степана Руданського» виступив професор кафедри загальної та судинної хірургії, доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України Степан Геник. Професор дуже детально описав непростий життєвий шлях поета, назвавши його «траєкторія польоту лікаря», та на прикладі Степана Руданського переконливо довів необхідність бути в житті сильною і вольовою особистістю, впевнено реалізовувати усі свої таланти й досягати поставленої мети. Що найважливіше, робити це для людей, не жаліючи себе.

Із другою доповіддю на тему: «Медична україніка Сергія Верхратського» виступив професор кафедри українознавства і філософії, доктор історичних наук, відповідальний секретар журналу «Прикарпатський вісник НТШ «Пульс»» Ігор Любчик. Ігор Дмитрович поділився своїми першими враженнями від розпочатого дослідження архівних матеріалів про життя відомого лікаря і науковця. Доповідач підкреслив важливість відстоювання своїх життєвих переконань за різних обставин, і в першу чергу, те, що торкається національної самоідентичності.

Деканеса фармацевтичного факультету, кандидатка фармацевтичних наук, доцентка кафедри судової медицини, медичного та фармацевтичного права Ірина Федяк виступила іх доповіддю: «Наука і волонтерство під час російсько-української війни: у фокусі фармацевтичний факультет». Вона доповіла про величезний об’єм виконаної роботи із виготовлення ліків працівниками факультету для потреб Збройних Сил України. Усі учасники засідання комісії висловили слова глибокої вдячності доповідачці за її життєву позицію та волонтерську роботу фармацевтичного факультету.

У такому ж спрямуванні була і наступна презентація завідувача кафедри травматології, ортопедії і невідкладної військової хірургії, доктора медичних наук, професора Вадима Сулими на тему: «Ключ до виживання: новий підхід до навчання першої домедичної допомоги». Ще з самого початку російського вторгнення в Україну Вадим Сулима робить все можливе для навчання цивільного населення методикам першої невідкладної допомоги потерпілим від мінно-вибухових травм, а саме, збереження і підтримання життєвих функцій у проміжок часу від моменту поранення до прибуття швидкої допомоги. Він створив спеціальну команду за участю студентів університету. Разом з однодумцями професор Сулима надзвичайно ефективно і якісно вирішив це питання. Їхній щоденний поступ у вдосконаленні процесу таких тренінгів був відзначений як на державному рівні, так і на міжнародному. Більше того, створений проєкт став підґрунтям для отримання двох фінансових грантів, завдяки чому ця діяльність із дня в день стає все більш ефективною.

На жаль, повідомлення про повітряну тривогу спричинило передчасне завершення роботи комісії.

У короткому заключному слові голова засідання, голова Медико-біологічної комісії НТШ в ІФНМУ, доцент кафедри загальної та судинної хірургії Антон Симчич відмітив актуальність усієї представленої інформації, а через її всебічність - можливість для усіх присутніх бути ще більш обізнаними про події сьогодення та історичної спадщини України і на ще вищому рівні робити все можливе для якнайшвидшого настання справедливого миру і розбудови справжньої Європейської України, до чого так невтомно все своє життя закликав, та своєю творчістю закликає і сьогодні Великий Кобзар.