Упродовж 28-30 березня в Івано-Франківському національному медичному університеті провели 93 науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених із міжнародною участю «Інновації у медицині та фармації».

Подія є щорічною і відбувається в рамках відзначення Днів науки в університеті.  Організаторами конференції є Товариство молодих вчених і Студентське наукове товариство під керівництвом наукового керівника, професора Наталії Воронич-Семченко.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися  в.о. ректора ІФНМУ професор Руслан Козовий, декан медичного факультету професор Роман Яцищин та гість конференції – Гжегош Ольшевський (Незалежний заклад охорони здоров’я Обласна станція швидкої допомоги, Комітет з надзвичайних ситуацій у Ломжі, Вища професійна школа охорони здоров’я Товариства спільних знань в Ломжі, Польща).

«Перш за все я дякую всім захисникам нашої держави, які дають нам змогу працювати та жити, та молюся за них. Дякую всім доповідачам, науковим керівникам, які в цей нелегкий для нас час зуміли підготувати ці дослідження та доповіді. Ви справжні патріоти та фахівці своєї справи. Дякую нашим організаторам, які відновили офлайн режим проведення конференції. Бажаю всім учасникам конференції успіху, творчої наснаги і всім нам Перемоги! Слава Вам! Слава Івано-Франківському національному медичному університету! Слава Україні!» – наголосив у вітальному слові Руслан Козовий.

«Сьогоднішня конференція є для нас особливою, тому що ми відновлюємо її проведення в офлайн режимі. На жаль, не всі учасники змогли приїхати, тому частина  приєдналася онлайн. Але для нас ця конференція ще є цікавою тим, що участь беруть і наші польські колеги, які навчаються екстреної медицини. Тішимося тим, що в час війни ми можемо все-таки думати про науку, про майбутнє, про нашу роботу після перемоги. Радіємо, що студенти залишилися в Україні і займаються наукою, тому що студентська наука сьогодні – це велика українська наука завтра, наука переможної країни», – зазначає Роман Яцишин.

Подія об’єднала молодих науковців  36 навчальних закладів України, зокрема, Івано-Франківського національного медичного університету, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Полтавського державного медичного університету, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова, Харківського національного медичного університету.

«Проведення 93 науково-практичної конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю – це чудова традиція нашого університету, яка об’єднує учасників з усієї України та світу. Молодь робить свої перші кроки в науку, перші спроби наукових досліджень, спостережень. Заняття наукою – це відкриття нового світу, це є рух вперед, і ми показуємо, що горизонти науки – відкриті», - каже професор ІФНМУ Микола Рожко.

Відтак, цьогоріч молоді науковці на 27 секційних засіданнях представили 267 усних доповідей та 29 стендових робіт.

Уперше на конференції діяла секція «Актуальні проблеми прикладної лінгвістики та медична терміноситема»: було представлено 13 доповідей студентами унікальної в Україні ОПП «Прикладна лінгвістика. Медичний переклад (англійська мова)».

Крім того, у рамках проведення конференції відбулися також два майстер-класи. Зокрема, Гжегош Ольшовський провів медичний тренінг-семінар: «Життєво важливі втручання з використанням ручного кардіофібрилятора, низькоенергетичні та високоенергетичні процедури. Кардіоверсія, дефібриляція та зовнішня електростимуляція на практиці».