Учора, 18 квітня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулася зустріч з представниками лікарні IRCCS Sacro Cuore Don Calabria, італійської благодійної організації Missione Calcutta й Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ з метою розвитку співпраці.

Відтак, делегація у складі о. Віталія Максиміва, синкела у соціально-економічних справах та соціального підприємництва, о. Івана Стефурака, керівника Департаменту інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, п. Віри Білої, представниці італійської благодійної організації Missione Calcutta в Україні, п. Марка Іяццоліно, віцепрезидента італійської благодійної організації Missione Calcutta, п. Доріани Сомми, координаторки міжнародних проєктів цієї ж організації, п. Алєксандра Паддовані, представника лікарні IRCCS Sacro Cuore Don Calabria відвідала Івано-Франківський національний медичний університет та обговорила з адміністрацією ІФНМУ можливість розробки й упровадження спільних проєктів.

З кожним днем в Україні більшає кількість людей, які потребують реабілітаційної чи паліативної допомоги. Італійські колеги запропонували університету долучитися до розробки, а в подальшому і впровадження проєкту з надання реабілітаційної та паліативної допомоги вдома.

Співпраця буде скерована на покращення фізичної терапії та ерготерапії, адже кількість пацієнтів продовжує зростати.

«Процес реабілітації – це проєкт на все життя», – зазначили учасники зустрічі й закцентували увагу на важливості створення команд для надання паліативної допомоги, у тому числі й в домашніх умовах, адже після лікарні пацієнт все ще потребуватиме кваліфікованої підтримки.

Відтак, ще одним напрямком співпраці буде паліативна допомога. У європейських країнах, у тому числі й в Італії, функціонують виїзні бригади, які допомагають таким хворим. Україні необхідно переймати такий досвід, щоб покращити якість життя пацієнтам.

«Робота лікаря – це не тільки про встановлення правильного діагнозу та стратегії лікування, це ще й про людяність, здатність до співпереживань та співчуття», – говорить Роман Яцишин.

Зазначимо, що італійський уряд хоче скеровувати кошти на реабілітаційні програми, тому ми надіємося на плідну співпрацю та подальшу підтримку України в такі складні часи вже пліч-о-пліч з Італією.