Нещодавно студенти ІФНМУ виступили на Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції з трансплантології «Honour to be donor», що проводилася у Львові.

Захід відбувся в межах співпраці між Першим медоб'єднанням Львова, Львівським національним медичним університетом та студентськими спілками ГО «Львівське медичне братство», ГО «УМСА», СНТ та Профком ЛНМУ. ІФНМУ представляли другокурсниці зі спеціальності «Медицина» – Барковська Надія, Бабій Божена, Атаманюк Софія та Попадюк Станіслав.

На практичному занятті з дисципліни «Клінічна анатомія та оперативна хірургія» студентки Барковська Надія та Бабій Божена доповіли про підсумки конференції. Відтак, під час виступу вони зробили невеликий екскурс в історію перших спроб трансплантації нирки, зокрема акцентували на ролі відомого українського хірурга Юрія Вороного, який вперше у світі здійснив згадану операцію. Доповідачки детально розповіли про кожен з етапів пересадки, навели клінічні випадки її успішності та згадали спеціальний апарат Kidney Assist, що використовують для зберігання органа. Окрім цього, вони проаналізували сучасні хірургічні технології, а насамперед застосування робототехніки Да Вінчі під час трансплантації нирки.

Варто зазначити, що після доповіді Барковська Надія та Бабій Божена прийняли рішення подати свої дані в реєстр донорів кісткового мозку, показавши гарний приклад й іншим студентам.

Доцент Кавин Василь, який проводив практичне заняття, подякував учасникам конференції за плідну роботу та змістовну доповідь. Він зауважив, що базові знання з дисципліни «Клінічна анатомія та оперативна хірургія» нерозривно пов’язані із новими підходами та технологіями, які постійно оновлюються в хірургічній практиці.