Сьогодні, 14 травня, ІФНМУ з робочим візитом відвідали Мартін Рааб – директор україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», Тетяна Черниш – керівниця проєктного офісу в Україні, Олена Ігнащук – координаторка з медичної освіти, Младена Качурець – консультантка з питань формування політики.

Івано-Франківський національний медичний університет після конкурсного відбору залучений до ІІ фази проєкту «Розвиток медичної освіти» восени 2023 року і став закладом-партнером україно-швейцарського проєкту, а бенефеціаром зазначеного проєкту є Міністерство охорони здоров’я України.

За цей короткий період викладачі та студенти вже були залучені до надзвичайно цікавих та корисних заходів, організованих проєктом. Розвиток сімейної медицини, покращення задоволеності пацієнтів якістю надання первинної медичної допомоги, аспекти реалізації проєкту у закладі – основні питання робочої наради представників університету та україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти».

За словами координаторки з медичної освіти проєкту Олени Ігнащук, основною метою є покращення якості охорони здоров'я в Україні, особливо на рівні первинної ланки медичної допомоги, яка поліпшується завдяки кращій медичній та управлінській освіті.

«У результаті надавачі первинної медичної допомоги є більш компетентними, вмотивованими до професійного розвитку й надання орієнтованих на пацієнта і безпечних медичних послуг. Другий чотирирічний етап реалізації проєкту розпочався в липні 2023 року та триватиме до червня 2027 року», – зазначила Олена Ігнащук.

Відтак, головним результатом спільних зусиль двох сторін буде випускник університету – кваліфікований фахівець у своїй галузі, який готовий патріотично, чесно й прозоро відповідати на сучасні виклики системи охорони здоров’я й надавати якісну допомогу, поліпшуючи здоров’я українців.

На зустрічі ректор Роман Яцишин представив свою команду та розповів про нові цілі та плани університету.

Опісля представники проєкту мали зустрічі із лікарями-інтернами, студентами медичного факультету, викладачами, які є учасниками освітнього процесу стосовно сімейної медицини.

Наші гості оцінили проєктування симуляційного центру ІФНМУ, відвідали Університетську клініку, навчально-практичний центр, кафедру анатомії ІФНМУ.

На завершення Роман Яцишин подякував україно-швейцарському проєкту за співпрацю та нові можливості, які вона відкриває перед Івано-Франківським національним медичним університетом:

«Нам надзвичайно важлива підтримка Швейцарії у такі складні часи для України. Нам важливо, щоб ми могли розвиватися спільно з нашими партнерами».

Більш детально про україно-швейцарський проєкт «Розвиток медичної освіти» можна дізнатися за посиланням https://mededu.org.ua/purpose/