На кафедрі дитячої хірургії з курсом клінічної анатомії та оперативної хірургії Івано-Франківського національного медичного університету завершився цикл практичних занять з вибіркових дисциплін.

На вибіркових дисциплінах вивчають як виконувати хірургічну обробку ран; опанувати техніку накладання швів на судини, нерви, сухожилки на муляжах; працювати з розмороженими органами тварин, трупним матеріалом; проводити первинну хірургічну обробку ран, дотримуючись принципів асептики. Окрім цього, студенти мають можливість довідатися, як підготувати голкотримач до роботи, правильно накласти різні види хірургічних швів і коли застосовують інструментальні методи в’язання вузлів.

«Дисципліна «Хірургічна техніка» допомогла нам поглибити знання з хірургії. Наша група дізналась про різні види швів та варіанти їх застосування, які ми самостійно виконували. Особливо всі були захоплені навчальною операцією на тваринці, де ми проводили апендектомію. Умови її проведення були максимально наближені до справжніх. Загалом, цей курс дав нам теоретичні знання та практичний досвід», – поділилася своїми враженнями студентка медичного факультету Соломія Горічок.

Як зазначають викладачі кафедри дитячої хірургії, відрадно, що ці заняття відвідують студенти медичного, стоматологічного факультетів, факультету підготовки іноземних громадян – «Хірургічна техніка» (ІІІ курс), «Техніка невідкладних оперативних втручань» (ІV курс), «Техніка типових оперативних втручань» (V курс), «Хірургічні технології» (VІ курс).