Минулого тижня доцентка кафедри управління, технології ліків та фармакогнозії Марія Мельник та асистентка Олександра Бучко провели виїзне практичне заняття на тему «Раціональне природокористування. Заходи з охорони лікарських рослин. Червона і Зелена книги України» для четвертокурсників фармацевтичного факультету.

Подія відбулася в межах вивчення вибіркової дисципліни «Фармакогнозія з основами фармацевтичної біотехнології лікарських рослин та препаратів». Провели заняття в Центрі відтворення та збереження екосистем «Касова Гора».

Варто зазначити, що в ГО «Еко-Галич» за сприяння міжнародного фонду IFAW започаткували проєкт із відтворення цінних лучно-степових екосистем.

Під час заняття-екскурсії Олександра Бучко допомогла студентам ознайомитися із особливостями згаданого виду рослин та функціональними зонами ГО «Еко-Галич», на яких вони поширені, зокрема: абсолютна заповідна (заборонена будь-яка діяльність крім наукових досліджень); регульована заповідна (поділена на підзони з різним ступенем випасання та викошування); регульованої рекреації (піші та велосипедні маршрути); господарська.

Марія Мельник пояснила, як відрізнити лікарські рослини від морфологічно близьких видів у природі, а також які лікарські рослини занесені до Червоної книги України. До слова, у фітоценозах «Касової гори» студенти мали змогу побачили 14 видів судинних рослин з ІV видання Червоної книги України.

Викладачі переконані, що подібні заняття є важливим елементом підготовки майбутніх фармацевтів, оскільки краса природи - це одне із джерел, що вчить лікувати та виготовляти ліки.