У четвер, 24 серпня, в ІФНМУ відбулася зустріч випускників Івано-Франківського державного медичного інституту 1982 року випуску. Понад 100 колишніх студентів, а нині успішних медиків і науковців з’їхалися до рідного вишу, щоб побачити однокурсників. На зустріч приїхали медики практично з усієї України. Серед них є головні лікарі, завідувачі кафедр, професори й доценти, науковці, практикуючі медики. Усіх об’єднує спільне навчання в Івано-Франківську.

 

Під час зустрічі відбувся перегляд документального фільму «Здоровенькі були», відзнятого у 2015 році до 70-річчя університету. Був і сумний момент, коли на проекторі з’явилися імена та фотографії випускників 1982 року, які, на жаль, не дожили до цього дня. Таких нині уже 49 людей… Стоячи та зі сльозами на очах учасники зустрічі вшанували своїх спочилих однокурсників.

«Сьогодні зібралося багато видатних медиків, які закінчували цей інститут у 1982 році, — розповідає випускник того року, а нині головний лікар Івано-Франківської міської поліклініки №3 Наталія Вітоха. — Після закінчення інтернатури переважна більшість наших однокурсників роз’їхалися на роботу по всій Україні і тогочасному Радянському Союзу. Наприклад, я починала з Житомирщини, потім сім років працювала в Казахстані. Далеко не всі йшли одразу у великі центральні лікарні».

«Чимало наших однокурсників нині й далі співпрацюють з рідним університетом, — говорить завідувач хірургічним відділенням Прикарпатського центру репродукції людини Ярослав Босацький. — Ми дуже любимо наш університет, знаємо і поважаємо весь викладацький склад, і це дійсно особливе відчуття, коли до нас, колишніх студентів цього університету звертаються нинішні викладачі. Дуже приємно, що в університеті за ці роки серйозно змінилася матеріальна база. Студенти зараз мають чудовий спорткомплекс, басейн, сучасні гуртожитки, навчальні центри і лабораторії. У нас такого не було. Насправді це дуже важливо».

«Університет для мене — це моя молодість, це чудові спогади, і тим приємніше, що він зараз такий красивий і охайний, має чудовий професорсько-викладацький колектив — каже Віра Вовк, акушер-гінеколог 12 територіального медичного об’єднання міста Дніпра. — Те саме можна сказати про Івано-Франківськ, який розбудувався і перетворилося на чудове європейське місто. І наш університет продовжує прикрашати центр цього чудового міста».

«Дуже приємно, що в нас зібралося стільки людей, наших колег, які закінчили наш університет, — говорить ректор ІФНМУ, професор Микола Рожко. — Ми всі пройшли великий шлях, і стали тими, ким ми стали. У цей важкий час дуже важливо залишатися оптимістами, і я бачу, що наші випускники такими і є. Дуже приємно, що чимало випускників продовжують працювати в нашому університеті, це і професори, і завідувачі кафедр. У нас сьогодні багато викликів, але ми продовжуємо працювати, і розбудовуємо наш університет, покращуємо матеріально-технічну базу. Ми маємо рухатися вперед, і дуже важливо, що маємо випускників, яким не байдужа доля рідного університету».

Як сказала член оргкомітету цьогорічної зустрічі доцент кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства Зоя Ціхонь, організація такої події потребує дуже багато зусиль, проте чим далі йде час, тим гострішим стає усвідомлення, що збиратися зі своїми колишніми однокурсниками таки потрібно. Тож випуск-1982 ще не раз збереться у рідній Alma Mater. Двері університету завжди відчинені.