1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.87 (19 Голосів)

До Міжнародного дня студента в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулася цікава подія. У вівторок, 21 листопада, студенти-медики провели робочий день разом із ректором ІФНМУ, професором Миколою Рожком.

Проект «Студент у шкурі ректора» ініціювала Європейська медична студентська асоціація (EMSA). Вперше ця подія відбулась минулого року, і ось зараз студентство знову звернулося до ректора з такою пропозицією. Микола Рожко погодився, і провів один робочий день у компанії 12 юних непосид.

Для студентів робочий день із ректором неочікувано почався раніше, ніж їхній звичний день під час навчання. Справа в тому, що Микола Рожко працює вже о 7:30, коли приїжджає до стоматологічного корпусу, де займається організаційною та науковою роботою. І для своїх одноденних «асистентів» він не зробив винятку. О 9:00 ректор вже був у своєму робочому кабінеті в центральному корпусі, де підписував кореспонденцію, накази, розпорядження тощо. У цей же час до нього з робочими питаннями заходили працівники різних відділів, факультетів і кафедр вишу.

Через годину почалася наступна традиційна частина робочого дня ректора — об’їзд різних корпусів університету, де зараз відбувається ремонт, благоустрій, встановлення нових приладів і техніки тощо. Ректор разом зі своїми юними помічниками побували на кафедрі патоморфології та судової медицини, де йдуть завершуються останні приготування до відкриття навчально-практичного центру, у морфологічному корпусі, де відбувається масштабний ремонт і облаштування навчальних кімнат. Оглянув ректор зі студентами хід ремонтних робіт у приміщенні наукової бібліотеки університету а також на кафедрі медичної інформатики, медичної та біологічної фізики.

Заступник ректора з кадрових питань Борис Мязін провів студентам невеличку екскурсію відділом кадрів університету, де вони на власні очі побачили масштаби складної і клопіткої роботи з документообігу, яка щодня відбувається у виші. Заглянули молоді люди й до бухгалтерії.

Побували вони і в майбутніх унікальних навчальних кімнатах кафедри медицини катастроф та військової медицини, які саме зараз облаштовуються в підвальних приміщеннях центрального корпусу. Тут буде медичний пункт батальйону, клас з вогневої підготовки і навчальний тир. Про них розповів старший викладач кафедри, полковник запасу Микола Нерода.

Студенти не приховували свого захвату, коли зайшли до приміщень, де зараз відбувається облаштування унікальних експозицій університетського музею та музею медицини Прикарпаття.

«Вже другий рік ми організовуємо робочий день із ректором, і цього разу взяли участь студенти 2-5 курсів, — говорить голова EMSA, студентка п’ятого курсу Юлія Дмитрук. — Ту щоденну роботу, яку робить наш ректор і вся адміністрація університету, зі студентської лави не охопиш. А такий день з ректором дає можливість побачити, а що ж в університеті роблять для того, щоб ми могли повноцінно навчатися і здобувати свої спеціальності».

«Ініціатива такого заходу була від студентів, може хтось інший би відмовився, а я з радістю погодився, — розповідає Микола Рожко. — Ми домовилися, що весь день проведемо разом, вони можуть мене запитувати про все, що їх цікавить, мені цікаво почути їхні пропозиції, зауваження, побажання. Робота ректора — це не сидіти в красивому кріслі і про щось розповідати. Це щоденна марудна праця і щоденні нові виклики, проблеми, які потрібно вирішувати разом із колективом. Хтозна, можливо хтось із цих молодих людей колись стане керівником, і досвід, який він здобуде сьогодні, стане йому в пригоді».