Роз'яснення Центру тестування щодо Закону України про захист персональних даних

Останнім часом у соціальних мережах майбутні медики та викладачі медичних вишів активно дискутують з приводу використання персональних даних студентів. З'являється також інформація, що з цього приводу можуть виникнути причини для того, щоб студенти не складали IFOM

Центр тестування наголошує, що у багатьох студентів під тиском деяких викладачів, з'являються невірні уявлення про деякі вимоги до іспиту IFOM, тому надає деякі роз'яснення щодо Закону України про захист персональних даних.

Подання особою заяви про вступ до ЗВО, видачу диплому, а також необхідних для цього документів автоматично зумовлює обробку персональних даних,  що дає право здійснювати обробку персональних даних на підставі закону без окремої письмової згоди суб’єктів персональних даних.

Але американці просять додатково для себе таку згоду, і Центр тестування розіслав зразок такої угоди, яку повинен підписати кожен студент, який  буде здавати іспит IFOM. Якщо студент відмовляється від підписання такої згоди, то в акті буде зафіксовано, що студент відмовився і усвідомлює, що не може взяти участь у складанні іспиту IFOM, який є компонентом державної атестації студентов-медіків. Нескладання IFOM компоненти означає нескладання ЄДКІ.

Без складання усіх компонентів ЄДКІ здобувач не зможе отримати диплом державного зразка, вступити до інтернатури, працевлаштуватися у ЗОЗ України.

Також кожен студент, який не надасть згоду, напише Заяву проректору, щоб було ясно, що він розуміє усі наслідки такого вчинку.

З А Я В А

про ненадання згоди на обробку персональних даних

Я, ___________________________________________________________________, здобувач вищої освіти за спеціальністю «222 медицина» у — назва ЗВО —, відмовляюсь надати згоду на обробку моїх персональних даних.

Підтверджую, що повністю усвідомлюю, що  ненадання мною згоди на обробку персональних даних матиме наслідком неможливість взяти участь у складанні міжнародного іспиту з основ медицини як компонента єдиного державного кваліфікаційного іспиту, який є частиною обов’язкової державної атестації.