1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1 Голос)

Днями в Києві відбулися 10-й чемпіонат України з гирьового спорту серед студентів, а також чемпіонат серед юнаків і дівчат. Студентська збірна команда Івано-Франківської області здобула на змаганнях цілу низку нагород.

Як розповів тренер нашої команди, Заслужений майстер спорту України, старший викладач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання Роман Михальчук, студенти університету та медичного коледжу вибороли п’ять медалей різного ґатунку. А лідер команди Олександр Шваб став автором нового рекорду України!

Першокурсниця Соломія Настащук займається в університетській секції гирьового спорту з вересня минулого року. На цьому чемпіонаті вона здобула третє місце у категорії понад 60 кг. Результат — 78 підйомів (ривок) 16-кілограмової гирі. «На заняття гирьовим спортом мене надихнув наш тренер Роман Михальчук, також я бачила, як займаються інші студенти, — розповідає дівчина. — Я спробувала, в мене почало виходити, тренер підбадьорював, і врешті я втягнулась. На цьому чемпіонаті було доволі важко, бо суперниками були значно досвідченіші дівчата. Але я впевнена, що наступного року я виступлю краще».

Третьокурсник медичного коледжу ІФНМУ Юрій Реднік також виступив на своїх перших всеукраїнських гирьових змаганнях. Його результат — третє місце (двоборство) у ваговій категорії до 60 кг, 60 підйомів 24-кілограмових гир. «Мені подобається багато видів спорту, а тут справив враження наш тренер та наш кращий спортсмен Олександр Шваб, — говорить Юрій. — Гирьовий спорт гарно розвиває силу, витривалість, а ще силу волі, адже на помості потрібно працювати до самої останньої секунди. Для мене це вже як захоплення». До слова, Юрій з дитинства також грає у футбол, і в ці дні разом із одногрупниками грає на студентському Кубку ІФНМУ з міні-футболу.

Студентка третього курсу медичного коледжу Христина Макота займається в секції третій рік і вже є доволі досвідченою спортсменкою. Вона підняла 16-кілограмову гирю 110 разів і зайняла друге місце. «Це став мій найкращий результат, і відчула справжню ейфорію, — каже Христина. — У моїй ваговій категорії була сильна конкуренція, тому, коли я дізналась, що зайняла призове місце, то емоції просто били через край. Гирьовий спорт мені подарував багато нових знайомств, друзів, чудового тренера, тому буду продовжувати заняття і надалі».

Другокурсниця медичного коледжу ІФНМУ Юлія Гірняк виступала у категорії понад 70 кг. Вона виконала 73 підйоми (ривок одної гирі вагою 16 кг) і зайняла четверте місце. «Займаюся на секції чотири місяці, і мені тут дуже подобається, — говорить Юлія. — Відчула, що краще почуваю себе фізично. Маємо чудового тренера, який своїми досягненнями є для нас прикладом. А особливо хочу відзначити наш чудовий колектив, ми підтримуємо один одного, ми сильно потоваришували один з одним, відчуваю себе наче в родині».

Четверте місце також зайняла досвідчена спортсменка Ірина Савчин. Поборотися за медалі їй не дозволила недавно перенесена хвороба. За словами тренера, незважаючи на втрату форми, дівчина поїхала разом із командою, вийшла на поміст і показала все, на що здатна.

Студент четвертого курсу Олександр Шваб приїхав з чемпіонату не лише переможцем, а й рекордсменом. Він встановив новий рекорд України у ваговій категорії до 70 кг — 97 підйомів у поштовху довгим циклом (дві гирі по 24 кг). «Готувалися ми на 100 підйомів, але на останній хвилині на руках зірвались мозолі, і трішки не дотягнув до мети, — розповідає Олександр. — Нещодавно за порадою тренера після занять з гирями я почав плавати в нашому університетському басейні, і це дуже добре працює. Вода чудово відновлює після важких тренувань, покращився тонус м’язів, гарно відпочиває спина. Тренування ефективнішими, тож, сподіваюся, буду покращувати свої результати».

Як розповідає Роман Михальчук, у цьому чемпіонаті взяли участь 19 команд. Вперше у змаганнях взяли участь виступили команди університетів Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони, де гирьовий спорт культивується вже багато десятиліть. Вони виставили повні команди по 13-15 чоловік. Тому цього року збірній ІФНМУ не вдалося поборотися за командні нагороди чемпіонату. Проте серед медичних вишів України наші студенти показали найкращий результат.

«Дякую всім нашим студентам за те, що відповідально поставилися до підготовки та виступу на цих змаганнях, — підсумовує Роман Михайльчук. — Ми черговий раз показали, що маємо потужну збірну команду, і кожен наш спортсмен може боротися за нагороди найвищого рівня. Це дуже приємно. Будемо продовжувати працювати і покращувати наші результати. Ми дякуємо ректору університету професору Миколі Рожку і керівництву нашої кафедри за постійну всебічну підтримку та сприяння нашим студентам у заняттях та виїздах на змагання. Без цього таких успіхів не було б».