1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Днями в Києві відбувся третій чемпіонат України з шахів серед медичних закладів вищої освіти. Вперше за три роки участі у цих змаганнях команда Івано-Франківського національного медичного університету здобула перемогу!

«Участь у чемпіонаті взяли дев’ять команд медичних вишів України, — розповідає тренер збірної ІФНМУ, викладач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання, майстер спорту України з шахів Андрій Шанковський. — Кожна команда провела по вісім матчів, тобто кожен зіграв з кожним за коловою системою. За регламентом, кожен гравець мав 15 хвилин без додавання часу, тобто партія могла тривати до 30 хвилин. Нам особливо приємно, що усі свої матчі ми виграли».

У складі нашої команди відзначився першокурсник медичного факультету Богдан Галачинський. Хлопець родом з Хмельницької області. Він зізнається, що коли поступав, то обрав саме ІФНМУ, бо побачив у новинах на університетському сайті, що тут діє хороша секція шахів і шашок. За пів року занять у секції Богдан переміг на студентських змаганнях ІФНМУ, пробився у збірну команду, і так отримав нагоду взяти участь у таких змаганнях. А ще саме в Івано-Франківську він виконав перший спортивний розряд з шахів.

«Наш тренер чудово все пояснює, має індивідуальний підхід до кожного, і зараз я відчуваю, що моя гра дійсно покращилась, — говорить Богдан. — На чемпіонаті в Києві було доволі сильне хвилювання, адже в інших командах були майстри спорту, кандидати в майстри, але ми таки змогли виграти. Така перемога ще більше надихає продовжувати займатися шахами».

Два роки тому команда ІФНМУ зайняла друге місце на цьому чемпіонаті, минулого року — третє. І ось нарешті довгоочікувана перемога. За словами Андрія Шанковського, секрет успіху в систематичних тренуваннях.

«Щотижня у вівторок і четвер у нас відбуваються заняття на секції, — розповідає тренер. — Ми проводимо змагання між викладачами, між студентами, беремо участь у профспілкових турнірах, зустрічаємося зі студентами інших вишів. Завдяки наполегливій праці та підтримці керівництва університету і кафедри ми змогли взяти перше місце».

Команда дякує ректору університету, професору Миколі Рожку, який протягом багатьох років допомагає збірній ІФНМУ з шахів, підтримує і популяризує фізичну культуру і спорт в університеті. Також свою долю в успіх команди внесли завідувач кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та фізичного виховання, професор Ігор Чурпій, доцент Володимир Левко, голова спортивного клубу Ярослав Остафійчук. У вівторок, 26 лютого, ректор і вся Вчена рада університету привітали своїх чемпіонів.

Щиро вітаємо нашу команду шахістів, бажаємо і надалі тримати такий же високий результат! Успіхів і нових перемог!